shadow - en to no translation catalogue (411 entries)

en: 		[-d home [-m]] [-s shell] [-c comment] [-l new_name]
no: 		[-d hjem [-m]] [-s skall] [-c kommentar] [-l nytt_navn]

en: 	Full Name: %s
no: 	Fullstendig navn: %s

en: 	Home Phone: %s
no: 	Hjemtelefon: %s

en: 	Room Number: %s
no: 	Romnummer: %s

en: 	Work Phone: %s
no: 	JObbtelefon: %s

en: 
    %s: %s is unchanged
no: 
    %s: %s er ikke endret

en: 
    Login timed out after %d seconds.
no: 
    Innlogging avbrutt på tid etter %d sekunder.

en: 
    System closed for routine maintenance
no: 
    Systemet stengt for rutinemessig vedlikehold

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
no: 
    Bruk control-d for å fortsette med normal oppstart,
    (eller skriv inn root passordet for å starte maskinen i vedlikeholdsmodus):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
no: 
    Advarsel: svakt passord (skriv det inn igjen for å bruke det likevel).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
no: 
    [Frakobling omgått - root-innlogging tillatt.]

en:                [-d home] [-s shell] [-c comment] [-m [-k template]]
no:               [-d hjem] [-s skall] [-c kommentar] [-m [-k mal]]

en:                [-f inactive] [-e expire]
no:               [-f inaktiv] [-e utgå ]

en:                [-p passwd] name
no:               [-p passord] navn

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
no:       %s [-A bruker,...] [-M bruker,...] gruppe

en:        %s [-M user,...] group
no:       %s [-M bruker,...] gruppe

en:        %s [-a user] group
no:       %s [-a bruker] gruppe

en:        %s [-d user] group
no:       %s [-d bruker] gruppe

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
no:       %s [-p] [-h host] [-f navn]

en:        %s [-x max] [-n min] [-w warn] [-i inact] name
no:       %s [-x max] [-n min] [-w advar] [-i inakt] navn

en:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} name
no:       %s {-l|-u|-d|-S|-e} navn

en:        useradd -D [-g group] [-b base] [-s shell]
no:       useradd -D [-g gruppe] [-b base] [-s skall]

en:   %s on %s
no:   %s på %s

en:   Choose a new password.
no:   Velg et nytt passord.

en:   Contact the system administrator.
no:   Kontakt systemadministrator.

en:  [%lds left]
no:  [%lds igjen]

en:  [%lds lock]
no:  [%lds lås]

en:  from %.*s
no:  fra %.*s

en:  groups=
no:  grupper=

en:  is too long
no:  er for lang

en:  on `%.100s'
no:  på `%.100s'

en:  on `%.100s' from `%.200s'
no:  på `%.100s' fra `%.200s'

en: %s is an invalid shell.
no: %s er et ugyldig skall.

en: %s's Password:
no: %s's Passord:

en: %s: "%s" contains illegal characters
no: %s: "%s" inneholder ugyldige tegn

en: %s: %s
    (Ignored)
no: %s: %s
    (Ignorert)

en: %s: %s is not a unique name
no: %s: %s er ikke et entydig navn

en: %s: %s is not a valid group name
no: %s: %s er ikke et gyldig gruppenavn

en: %s: %s is the NIS master
no: %s: %s er NIS sjefen

en: %s: %s not found in /etc/group
no: %s: %s ikke funnet i /etc/group

en: %s: %s not found in /etc/passwd
no: %s: %s ikke funnet i /etc/passwd

en: %s: %s not owned by %s, not removing
no: %s: %s ikke eid av %s, ikke fjernet

en: %s: %u is not a unique gid
no: %s: %u er ikke en entydig gid

en: %s: -O requires NAME=VALUE
no: %s: -O krever NAME=VALUE

en: %s: -s and -r are incompatibile
no: %s: -s og -r kan ikke brukes samtidig

en: %s: Cannot determine your user name.
no: %s: Kan ikke avgjøre ditt brukernavn.

en: %s: Cannot execute %s
no: %s: Kan ikke utføre %s

en: %s: Invalid entry: %s
no: %s: ugyldig inntasting: %s

en: %s: Not a tty
no: %s: Ikke en tty

en: %s: PAM authentication failed
no: %s: PAM autentifisering feilet

en: %s: PAM chauthtok failed
no: %s: PAM chauthtok feilet

en: %s: Permission denied
no: %s: Ikke tillatelse

en: %s: Permission denied.
no: %s: ikke tillatelse.

en: %s: Try again later
no: %s: Prøv igjen senere

en: %s: Unknown user %s
no: %s: Ukjent bruker %s

en: %s: WARNING!  Must be set-UID root!
no: %s: ADVARSEL!  Må være set-UID root!

en: %s: `%s' is the NIS master for this client.
no: %s: «%s» er NIS-sjefen for denne klienten.

en: %s: can't chown %s
no: %s: kan ikke chown %s

en: %s: can't create %s
no: %s: kan ikke lage %s

en: %s: can't delete shadow group file
no: %s: kan ikke slette shadow-gruppefila

en: %s: can't delete shadow password file
no: %s: kan ikke slette shadow-passordfila

en: %s: can't get lock
no: %s: kan ikke låse

en: %s: can't get shadow lock
no: %s: klarer ikke å låse shadow-fila

en: %s: can't get unique gid
no: %s: klarer ikke å få unik gid

en: %s: can't get unique uid
no: %s: kan ikke finne unikt uid

en: %s: can't lock /etc/passwd.
no: %s: kan ikke låse /etc/passwd.

en: %s: can't lock files, try again later
no: %s: kan ikke låse filene, prøv igjen senere

en: %s: can't lock group file
no: %s: klarer ikke å låse gruppefila

en: %s: can't lock passwd file
no: %s: klarte ikke å låse passordfila

en: %s: can't lock password file
no: %s: kan ikke låse passordfila

en: %s: can't lock shadow file
no: %s: kan ikke låse shadow filen

en: %s: can't lock shadow group file
no: %s: kan ikke låse shadow-gruppefila

en: %s: can't lock shadow password file
no: %s: kan ikke låse skyggepassordfila

en: %s: can't open file
no: %s: kan ikke åpne fila

en: %s: can't open files
no: %s: kan ikke åpne filer

en: %s: can't open group file
no: %s: klarer ikke å åpne gruppefila

en: %s: can't open passwd file
no: %s: klarte ikke å åpne passordfila

en: %s: can't open password file
no: %s: kan ikke åpne passordfila

en: %s: can't open shadow file
no: %s: kan ikke åpne shadow filen

en: %s: can't open shadow group file
no: %s: kan ikke åpne shadow-gruppefila

en: %s: can't open shadow password file
no: %s: kan ikke åpne skyggepassordfila

en: %s: can't re-write file
no: %s: klarer ikke å omskrive fila

en: %s: can't re-write shadow file
no: %s: klarer ikke å omskrive shadow-fila

en: %s: can't remove shadow entry for %s
no: %s: klarte ikke å fjerne shadow-oppføring for %s

en: %s: can't remove shadow group %s
no: %s: kan ikke fjerne shadow-gruppe %s

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
no: %s: kan ikke gjenopprette %s: %s (dine endringer befinner seg i %s)

en: %s: can't rewrite password file
no: %s: kan ikke gjenskrive passordfila

en: %s: can't rewrite shadow password file
no: %s: kan ikke gjenskrive skyggepassordfila

en: %s: can't unlock file
no: %s: kan ikke låse opp filen

en: %s: can't update DBM files
no: %s: kan ikke oppdatere DBM filene

en: %s: can't update DBM shadow files
no: %s: kan ikke oppdatere DBM-shadow filene

en: %s: can't update entry
no: %s: klarer ikke å oppdatere oppføringen

en: %s: can't update entry for group %s
no: %s: kan ikke oppdatere oppføringen for gruppa %s

en: %s: can't update entry for user %s
no: %s: klarer ikke å oppdatere oppføring for bruker %s

en: %s: can't update group file
no: %s: kan ikke oppdatere gruppefila

en: %s: can't update passwd entry for %s
no: %s: klarer ikke å endre passord-oppføringen for %s

en: %s: can't update passwd file
no: %s: klarer ikke å oppdatere passordfila

en: %s: can't update password file
no: %s: kan ikke oppdatere passordfila

en: %s: can't update shadow entry
no: %s: klarer ikke å oppdatere oppføringen i shadow-fila

en: %s: can't update shadow entry for %s
no: %s: kan ikke oppdatere shadow-oppføringen for %s

en: %s: can't update shadow file
no: %s: klarer ikke å oppdatere shadow-fila

en: %s: can't update shadow group file
no: %s: kan ikke oppdatere shadow-gruppefila

en: %s: can't update shadow password file
no: %s: kan ikke oppdatere skyggepassordfila

en: %s: cannot add new dbm group entry
no: %s: klarer ikke å legge til ny oppføring for dbm-gruppen

en: %s: cannot add new dbm shadow group entry
no: %s kan ikke legge til ny shadowgruppe i dbm

en: %s: cannot change user `%s' on NIS client.
no: %s: kan ikke endre bruker «%s» på NIS-klienten.

en: %s: cannot create directory %s
no: %s: kan ikke opprette mappa %s

en: %s: cannot create new defaults file
no: %s: klarer ikke å opprette ny «defaults»-fil

en: %s: cannot lock file %s
no: %s: kan ikke låse filen %s

en: %s: cannot lock shadow password file
no: %s: klarte ikke å låse shadow-passordfila

en: %s: cannot open DBM files for %s
no: %s: kan ikke åpne DBM filene for %s

en: %s: cannot open file %s
no: %s: kan ikke åpne filen %s

en: %s: cannot open group file
no: %s: kan ikke åpne gruppefila

en: %s: cannot open new defaults file
no: %s: klarer ikke å åpne ny «defaults»-fil

en: %s: cannot open shadow group file
no: %s: kan ikke åpne shadow-gruppefila

en: %s: cannot open shadow password file
no: %s: klarte ikke å åpne shadow-passordfila

en: %s: cannot overwrite file %s
no: %s: kan ikke overskrive %s

en: %s: cannot remove dbm group entry
no: %s: kan ikke fjerne gruppe dbm-oppføring

en: %s: cannot remove user's primary group.
no: %s: kan ikke fjerne brukerens primærgruppe.

en: %s: cannot rename directory %s to %s
no: %s: kunne ikke endre navn på mappa %s til %s

en: %s: cannot rewrite group file
no: %s: klarer ikke å omskrive gruppefila

en: %s: cannot rewrite password file
no: %s: kan ikke skrive passordfila på nytt

en: %s: cannot rewrite shadow group file
no: %s: klarer ikke å omskrive shadow-fila

en: %s: cannot rewrite shadow password file
no: %s: kan ikke skrive shadow-passordfila på nytt

en: %s: cannot update dbm group entry
no: %s: klarte ikke oppdatere gruppe dbm-oppføring

en: %s: cannot update file %s
no: %s: kan ikke oppdatere fila %s

en: %s: directory %s exists
no: %s: mappa %s finnes

en: %s: do not include "l" with other flags
no: %s: ikke inkluder "l" sammen med andre opsjoner

en: %s: error adding new group entry
no: %s: feil ved oppretting av ny gruppeoppføring

en: %s: error adding new password entry
no: %s: feil ved innlegging av ny passord-oppføring

en: %s: error adding new shadow password entry
no: %s: feil ved innlegging av ny shadow passord-oppføring

en: %s: error adding password dbm entry
no: %s: feil ved innlegging av passord dbm-oppføring

en: %s: error adding record for
no: %s: feil under innlegging av post for

en: %s: error changing fields
no: %s: feil ved endring i feltene

en: %s: error changing password entry
no: %s: feil ved endring av passordoppføring

en: %s: error deleting password dbm entry
no: %s: feil ved sletting av passord dbm-oppføring

en: %s: error deleting password entry
no: %s: feil ved sletting av passord-oppføring

en: %s: error deleting shadow passwd dbm entry
no: %s: feil ved sletting av shadow passord dbm-oppføring

en: %s: error deleting shadow password entry
no: %s: feil ved sletting av shadow passordoppføring

en: %s: error detected, changes ignored
no: %s: feil funnet, endringer er ikke utført

en: %s: error locking group file
no: %s: feil ved låsing av gruppefila

en: %s: error locking shadow group file
no: %s: feil ved låsing av shadow-gruppefila

en: %s: error opening group file
no: %s: feil ved åpning av gruppefila

en: %s: error opening shadow group file
no: %s: feil ved åpning av shadow-gruppefila

en: %s: error parsing line "%s"
no: %s: feil under tolking av linje «%s»

en: %s: error removing directory %s
no: %s: feil ved fjerning av mappe %s

en: %s: error removing group dbm entry
no: %s: feil ved fjerning av dbm-oppføringen for gruppen

en: %s: error removing group entry
no: %s: feil ved fjerning av gruppeoppføring

en: %s: error removing passwd dbm entry
no: %s: feil ved fjerning av passord dbm-oppføring

en: %s: error removing password entry
no: %s: feil ved sletting av passordoppføring

en: %s: error removing shadow group dbm entry
no: %s: feil ved sletting av shadow gruppe dbm-oppføring

en: %s: error removing shadow group entry
no: %s: feil ved sletting av shadow gruppe oppføring

en: %s: error removing shadow passwd dbm entry
no: %s: feil ved sletting av shadow passord dbm-oppføring

en: %s: error removing shadow password entry
no: %s: feil ved sletting av shadow passord-oppføring

en: %s: error updating files
no: %s: feil ved oppdatering av filer

en: %s: error updating group entry
no: %s: feil ved oppdatering av gruppe-oppføring

en: %s: error updating password dbm entry
no: %s: feil under oppdatering av passord dbm-oppføring

en: %s: error updating password file
no: %s: feil ved oppdatering av passordfilen

en: %s: error updating shadow file
no: %s: feil ved oppdatering av skyggefilen

en: %s: error updating shadow passwd dbm entry
no: %s: feil ved oppdatering av shadow passord dbm-oppføring

en: %s: fields too long
no: %s: feltene er for lange

en: %s: gid %u is not unique
no: %s: gid %u er ikke unikt

en: %s: group %s does not exist
no: %s: gruppen %s finnes ikke

en: %s: group %s exists
no: %s: gruppen %s finnes allerede

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
no: %s: gruppen %s finnes - hvis du ønsker å legge til denne brukeren til denne gruppen, bruk -g.

en: %s: group %s is a NIS group
no: %s: gruppen %s er en NIS gruppe

en: %s: group `%s' is a NIS group.
no: %s: gruppe `%s' er en NIS gruppe.

en: %s: invalid base directory `%s'
no: %s: ugyldig basismappe `%s'

en: %s: invalid comment `%s'
no: %s: ugyldig kommentar `%s'

en: %s: invalid date `%s'
no: %s: ugyldig dato `%s'

en: %s: invalid field `%s'
no: %s: ugyldig felt `%s'

en: %s: invalid group %s
no: %s: ugyldig gruppe %s

en: %s: invalid home directory `%s'
no: %s: ugyldig hjemmemappe `%s'

en: %s: invalid home phone: "%s"
no: %s: ugyldig hjemtelefon: "%s"

en: %s: invalid name: "%s"
no: %s: Ugyldig navn: "%s"

en: %s: invalid numeric argument `%s'
no: %s: ugyldig numerisk argument `%s'

en: %s: invalid room number: "%s"
no: %s: ugyldig romnummer: "%s"

en: %s: invalid shell `%s'
no: %s: ugyldig skall `%s'

en: %s: invalid user name '%s'
no: %s: ugyldig brukernavn '%s'

en: %s: invalid work phone: "%s"
no: %s: ugyldig jobbtelefon: "%s"

en: %s: line %d: can't create GID
no: %s: linje %d: kan ikke opprette GID

en: %s: line %d: can't create UID
no: %s: linje %d: kan ikke opprette UID

en: %s: line %d: can't update entry
no: %s: linje %d: kan ikke oppdatere oppføring

en: %s: line %d: can't update password
no: %s: linje %d: kan ikke oppdatere passord

en: %s: line %d: cannot find user %s
no: %s: linje %d: kan ikke finne bruker %s

en: %s: line %d: cannot update password entry
no: %s: linje %d: kan ikke oppdatere passordlinja

en: %s: line %d: chown failed
no: %s: linje %d: chown feilet

en: %s: line %d: invalid line
no: %s: linje %d: ugyldig linje

en: %s: line %d: line too long
no: %s: linje %d: linje er for lang

en: %s: line %d: missing new password
no: %s: linje %d: mangler nytt passord

en: %s: line %d: mkdir failed
no: %s: linje %d: mkdir feilet

en: %s: line %d: unknown user %s
no: %s: linje %d: ukjent bruker %s

en: %s: must be run from a terminal
no: %s: må kjøres fra en terminal

en: %s: name %s is not unique
no: %s: navn %s er ikke unikt

en: %s: no DBM database on system - no action performed
no: %s: ingen DBM-database på systemet - ingenting gjort

en: %s: no changes
no: %s: ingen endringer

en: %s: no flags given
no: %s: ingen flagg oppgitt

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
no: %s: fjerner ikke mappe %s (det ville fjerne hjemmemappa til bruker %s)

en: %s: out of memory
no: %s: slapp opp for minne

en: %s: out of memory in update_group
no: %s: slapp opp for minne i update_group

en: %s: out of memory in update_gshadow
no: %s: slapp opp for minne i update_gshadow

en: %s: pam_start: error %d
no: %s: pam_start: feil %d

en: %s: permission denied
no: %s: ikke tillatelse

en: %s: rebuild the group database
no: %s: bygg gruppedatabasen omigjen

en: %s: rebuild the shadow group database
no: %s: bygg shadow-gruppedatabasen omigjen

en: %s: rename: %s
no: %s: gi nytt navn: %s

en: %s: repository %s not supported
no: %s: ikke støtte for lager %s

en: %s: shadow group passwords required for -A
no: %s: shadow gruppepassord kreves for -A

en: %s: shadow passwords required for -e
no: %s: shadow-passord kreves for -e

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
no: %s: shadow-passord kreves for -e og -f

en: %s: shadow passwords required for -f
no: %s: shadow-passord kreves for -f

en: %s: the beginning with
no: %s: starten med

en: %s: the files have been updated
no: %s: filene har blitt oppdatert

en: %s: the files have been updated; run mkpasswd
no: %s: filene har blitt oppdatert, kjør mkpasswd

en: %s: too many groups specified (max %d).
no: %s: for mange grupper spesifisert (maks %d).

en: %s: uid %lu is not unique
no: %s: uid %lu er ikke unik

en: %s: uid %u is not unique
no: %s: uid %u er ikke unik

en: %s: unable to lock group file
no: %s: klarer ikke å låse gruppefilen

en: %s: unable to lock password file
no: %s: klarte ikke å låse passordfila

en: %s: unable to lock shadow group file
no: %s: klarer ikke å låse shadow gruppefilen

en: %s: unable to open group file
no: %s: klarer ikke å åpne gruppefilen

en: %s: unable to open password file
no: %s: klarte ikke å åpne passordfila

en: %s: unable to open shadow group file
no: %s: klarer ikke å åpne shadow gruppefila

en: %s: unknown gid %s
no: %s: ukjent gid %s

en: %s: unknown group %s
no: %s: ukjent gruppe %s

en: %s: unknown member %s
no: %s: ukjent medlem %s

en: %s: unknown user
no: %s: ukjent bruker

en: %s: unknown user %s
no: %s: ukjent bruker %s

en: %s: unknown user: %s
no: %s: ukjent bruker: %s

en: %s: user %s does not exist
no: %s: bruker %s finnes ikke

en: %s: user %s exists
no: %s: bruker %s finnes

en: %s: user %s is a NIS user
no: %s: bruker %s er ikke en NIS bruker

en: %s: user %s is currently logged in
no: %s: brukeren %s er pålogget

en: %s: warning: %s not owned by %s
no: %s: advarsel: %s er ikke eid av %s

en: %s: warning: %s not owned by %s, not removing
no: %s: advarsel: %s ikke eid av %s, fjerner ikke

en: %s: warning: CREATE_HOME not supported, please use -m instead.
no: %s: advarsel: CREATE_HOME ikke støttet, bruk -m istedenfor.

en: %s: warning: can't remove
no: %s: advarsel: kan ikke fjerne

en: (Echo on)
no: (Echo på)

en: (Enter your own password.)
no: (Oppgi ditt eget passord.)

en: **Never logged in**
no: **Aldri vært innlogget**

en: Access to su to that account DENIED.
no: NEKTET tilgang til su til den kontoen.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
no: Konto utløper (YYYY-MM-DD)

en: Adding user %s to group %s
no: Legger til brukere i  %s gruppen %s

en: Bad password: %s.
no: Dårlig passord: %s.

en: Can't change root directory to "%s"
no: Kan ikke endre rot mappa til "%s"

en: Cannot change ID to root.
no: Kan ikke endre ID til root.

en: Cannot close group file
no: Klarer ikke å lukke gruppefilen

en: Cannot commit password file changes.
no: Kan ikke sende inn endringer til passordfila.

en: Cannot execute %s
no: Kan ikke utføre %s

en: Cannot lock the password file; try again later.
no: Kan ikke låse passordfila; forsøk senere.

en: Cannot open the password file.
no: Kan ikke åpne passordfila.

en: Cannot unlock the password file.
no: Kan ikke låse opp passordfila.

en: Changing password for %s
no: Endrer passordet til %s

en: Changing the aging information for %s
no: Endre utløpsinformasjon for %s

en: Changing the login shell for %s
no: Endre innloggingsskall til %s

en: Changing the password for group %s
no: Endrer passordet for gruppa %s

en: Changing the user information for %s
no: Endrer brukerinformasjon for %s

en: Could not allocate space for config info.
no: Fant ikke plass til config-info.

en: Could not set %s's secret key: is the keyserv daemon running?
no: Kunne ikke bestemme hemmelige nøkkel til %s: kjører keyserv-nissen?

en: Couldn't lock file
no: Kunne ikke låse fil

en: Couldn't make backup
no: Kunne ikke lage backup

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
no: Skriv inn det nye passordet (minst %d, høyst %d tegn)
    Bruk en kombinasjon av store og små bokstaver, og tall.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
no: Skriv inn de nye verdiene, eller trykk RETUR for å bruke forvalgte verdier

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
no: Skriv inn de nye verdiene, eller trykk ENTER for å bruke forvalgte verdier

en: Enter the new value, or press return for the default
no: Skriv inn ny verdi eller tast retur-tast for standardverdi

en: Entering System Maintenance Mode
no: Starter systemvedlikeholds-modus

en: Environment overflow
no: Omgivelsene er overfyllt

en: Error updating the DBM password entry.
no: Feil ved oppdatering i DBM-passordlinja.

en: Error updating the password entry.
no: Feil ved oppdatering av passord.

en: Full Name
no: Fullstendig navn

en: Group access is required
no: Adgang til gruppen er nødvendig

en: Home Phone
no: Hjemtelefon

en: Incorrect password for `%s'
no: Feil passord for «%s»

en: Invalid login time
no: Ugyldig tidspunkt for innlogging

en: Invalid root directory "%s"
no: Ugyldig rot mappe "%s"

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
no: Siste endring av passord (YYYY-MM-DD)

en: Last login: %.19s on %s
no: Forrige login: %.19s på %s

en: Last login: %s on %s
no: Forrige login: %s på %s

en: Login Shell
no: Innloggingsskall

en: Login incorrect
no: Ugyldig innlogging

en: Maximum Password Age
no: Maksimum gyldighetsperiode på passord

en: Member already exists
no: Medlem finnes allerede

en: Member to remove could not be found
no: Medlems som ønskes fjernet kunne ikke bli funnet

en: Minimum Password Age
no: Minimum gyldighetsperiode på passord

en: New Password:
no: Nytt passord:

en: New password:
no: Nytt passord:

en: No
no: Nei

en: No directory, logging in with HOME=/
no: Ingen hjemmemappe, logger inn med HOME=/

en: No mail.
no: Ingen epost.

en: No password entry for 'root'
no: Ingen oppføring for «root» i passordfila

en: No password file
no: Ingen passordfil.

en: No shell
no: Mangler skall

en: Not primary owner of current group
no: Ikke primæreier av denne gruppen

en: Old password:
no: Gammelt passord:

en: Only root can add members to different groups
no: Kun root kan legge til medlemer i forskjellige grupper

en: Other
no: Andre

en: Password Expiration Warning
no: Varsel når passordet er utgått på dato

en: Password Inactive
no: Inaktivt passord

en: Password authentication bypassed.
no: Passordautentisering forbi-koblet.

en: Password changed.
no: Passordet er endret.

en: Password does not decrypt secret key for %s.
no: Passordet dekrypterer ikke hemmelig nøkkel for %s.

en: Password:
no: Passord:

en: Permission denied.
no: Ikke tillatelse.

en: Please enter your OWN password as authentication.
no: Oppgi ditt EGET passord som autentisering.

en: Re-enter new password:
no: Skriv inn passordet pånytt:

en: Removing user %s from group %s
no: Fjerner brukeren %s fra gruppa %s

en: Room Number
no: Romnummer

en: Sorry, the password for %s cannot be changed yet.
no: Passordet for %s kan ikke endres ennå.

en: Sorry.
no: Beklager.

en: Sorry.
no: Beklager.

en: Starting rad_login
no: Starter rad_login

en: The password for %s cannot be changed.
no: Passordet for %s kan ikke endres.

en: The password for %s is unchanged.
no: Passordet for %s er uendret.

en: They don't match; try again
no: Passordene var ikke like, prøv igjen

en: They don't match; try again.
no: Passordene var ikke like, prøv igjen.

en: Too many logins.
no: For mange innlogginger.

en: Try again.
no: Prøv igjen.

en: Unable to cd to "%s"
no: Klare ikke endre katalog til "%s"

en: Unable to change tty %s
no: Kan ikke endre tty %s

en: Unable to lock group file
no: Klarer ikke å låse gruppefilen

en: Unable to open group file
no: Klarer ikke å åpne gruppefilen

en: Unknown User: %s
no: Ukjent bruker: %s

en: Unknown error %d
no: Ukjent feil %d

en: Unknown id: %s
no: Ukjent id: %s

en: Usage:
    `vipw' edits /etc/passwd        `vipw -s' edits /etc/shadow
    `vigr' edits /etc/group         `vigr -s' edits /etc/gshadow
no: Bruk:
    «vipw» redigerer /etc/passwd        «vipw -s» redigerer /etc/shadow
    «vigr» redigerer /etc/group         «vigr -s» redigerer /etc/gshadow

en: Usage: %s	[-u uid [-o]] [-g group] [-G group,...]
no: Bruk: %s	[-u uid [-o]] [-g gruppe] [-G gruppe,...]

en: Usage: %s [-a|-u user] [-m max] [-r] [-t days] [-l locksecs]
no: Bruk: %s [-a|-u bruker] [-m max] [-r] [-t dager] [-l locksecs]

en: Usage: %s [-e]
no: Bruk: %s [-e]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
no: Bruk: %s [-f fullt_navn] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [bruker]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
no: Bruk: %s [-f fullt_navn] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]

en: Usage: %s [-f|-s] [name]
no: Bruk: %s [-f|-s] [navn]

en: Usage: %s [-p] [name]
no: Bruk: %s [-p] [navn]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
no: Bruk: %s [-q] [-r] [-s] [passord [shadow]]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd]
no: Bruk: %s [-q] [-r] [-s] [passord]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
no: Bruk: %s [-r] [-s] [gruppe [gshadow]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
no: Bruk: %s [-r] [-s] [gruppe]

en: Usage: %s [-r] name
no: Bruk: %s [-r] navn

en: Usage: %s [-r|-R] group
no: Bruk: %s [-r|-R] gruppe

en: Usage: %s [-s shell] [name]
no: Bruk: %s [-s skjell] [navn]

en: Usage: %s [-vf] [-p|g] file
no: Bruk: %s [-vf] [-p|g] file

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp] file
no: Bruk: %s [-vf] [-p|g|sp] file

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] file
no: Bruk: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] file

en: Usage: %s [input]
no: Bruk: %s [input]

en: Usage: %s [{-u|--login} login] [{-t|--time} days] [{-h|--help}]
no: Bruk: %s [{-u|--login} login-navn] [{-t|--time} dager] [{-h|--help}]

en: Usage: chage [-l] [-m min_days] [-M max_days] [-W warn]
                 [-I inactive] [-E expire] [-d last_day] user
no: Bruk: chage [-l] [-m min_dager] [-M max_dager] [-W varsel]
                [-I inaktiv] [-E utgått/(expire)] [-d siste_dag] bruker/(user)

en: Usage: expiry {-f|-c}
no: Bruk: expiry {-f|-c}

en: Usage: groupadd [-g gid [-o]] [-f] group
no: Bruk: groupadd [-g gid [-o]] [-f] gruppe

en: Usage: groupdel group
no: Bruk: groupdel gruppe

en: Usage: groupmems -a username | -d username | -D | -l [-g groupname]
no: Bruk: groupmems -a username | -d username | -D | -l [-g groupname]

en: Usage: groupmod [-g gid [-o]] [-n name] group
no: Bruk: groupmod [-g gid [-o]] [-n navn] gruppe

en: Usage: id
no: Bruk: id

en: Usage: id [-a]
no: Bruk: id [-a]

en: Usage: newgrp [-] [group]
no: Bruk: newgrp [-] [gruppe]

en: Usage: sg group [[-c] command]
no: Bruk: sg group [[-c] command]

en: Usage: useradd [-u uid [-o]] [-g group] [-G group,...]
no: Bruk: useradd [-u uid [-o]] [-g gruppe] [-G gruppe,...]

en: Username                Port     Latest
no: Brukernavn                Port     Sist

en: Username         Port     From             Latest
no: Brukernavn         Port     Fra             Sist

en: Username   Failures  Maximum  Latest
no: Brukernavn   Feil  Maksimum  Siste

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
no: Advarsel: innlogging reaktivert etter midlertidig stenging.

en: Warning: too many groups
no: Advarsel: for mange grupper

en: Warning: unknown group %s
no: Advarsel: ukjent gruppe %s

en: Who are you?
no: Hvem er du?

en: Work Phone
no: Jobbtelefon

en: You are not authorized to su %s
no: Du har ikke adgang til å su %s

en: You have mail.
no: Du har epost.

en: You have new mail.
no: Du har fått ny epost.

en: You may not change $%s
no: Du kan ikke endre $%s

en: You may not change the shell for %s.
no: Du kan ikke endre skall til %s.

en: Your login has expired.
no: Din login har utgått på dato.

en: Your password has expired.
no: Ditt passord har utgått på dato.

en: Your password is inactive.
no: Ditt passord er ikke aktivert.

en: Your password will expire in %ld days.
no: Ditt passord vil utløpe om %ld dager.

en: Your password will expire today.
no: Ditt passord vil utløpe i dag.

en: Your password will expire tomorrow.
no: Ditt passord vil utløpe i morgen.

en: [-p passwd] [-L|-U] name
no: [-p passord] [-L|-U] navn

en: added %d entries, longest was %d
no: la til %d oppføringer, lengste var %d

en: adding record for name
no: legger til post for navn

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
no: feil med oppsettet - ukjent element «%s» (kontakt administrator)

en: delete administrative member `%s'?
no: slett administrativt medlem «%s» ?

en: delete line `%s'?
no: slett linje `%s'?

en: delete member `%s'?
no: slett medlem `%s'?

en: duplicate group entry
no: duplisert gruppeoppføring

en: duplicate password entry
no: duplisert oppføring i passordfila

en: duplicate shadow group entry
no: duplisert shadowgruppe-oppføring

en: duplicate shadow password entry
no: duplisert oppføring i shadow-passordfila

en: failed to change mailbox owner
no: klarte ikke å endre eier av mailbox

en: failed to rename mailbox
no: klarte ikke å endre navn på mailbox

en: failure
no: mislykka forsøk

en: failures
no: mislykka forsøk

en: group %s: no user %s
no: gruppe %s: ingen bruker %s

en: invalid group file entry
no: ugyldig oppføring i gruppefila

en: invalid group name `%s'
no: ugyldig gruppenavn `%s'

en: invalid password file entry
no: ugyldig oppføring i passordfila

en: invalid shadow group file entry
no: ugyldig oppføring i shadow gruppefila

en: invalid shadow password file entry
no: ugyldig oppføring i shadow-passordfila

en: invalid user name '%s'
no: ugyldig brukernavn '%s'

en: malloc(%d) failed
no: malloc(%d) feilet

en: no matching group file entry
no: fant ingen tilsvarende oppføring i gruppefila

en: no matching password file entry
no: fant ingen tilsvarende oppføring i passordfila

en: passwd: pam_start() failed, error %d
no: passwd: pam_start() feilet, feil %d

en: shadow group %s: no administrative user %s
no: shadow-gruppe %s: ingen administrativ bruker %s

en: shadow group %s: no user %s
no: shadow gruppe %s: ingen bruker %s

en: too many groups
no: For mange grupper

en: unknown gid: %lu
no: ukjent gid: %lu

en: unknown group: %s
no: ukjent gruppe: %s

en: unknown uid: %u
no: ukjent uid: %u

en: unknown user %s
no: ukjent bruker %s

en: user %s: directory %s does not exist
no: bruker %s: mappe %s finnes ikke

en: user %s: last password change in the future
no: bruker %s: seneste passordendring i fremtiden

en: user %s: no group %u
no: bruker %s: ingen gruppe %u

en: user %s: program %s does not exist
no: bruker %s: programmet %s finnes ikke
