shadow 4.0.15 - en to gl translation catalogue (382 entries)

en: 	Full Name: %s
gl: 	Nome completo: %s

en: 	Home Phone: %s
gl: 	Teléfono da casa: %s

en: 	Room Number: %s
gl: 	Número de cuarto: %s

en: 	Work Phone: %s
gl: 	Teléfono do traballo: %s

en: 
    %s: %s is unchanged
gl: 
    %s: %s non ten cambios

en: 
    Login timed out after %d seconds.
gl: 
    A entrada caducou despois de %d segundos.

en: 
    System closed for routine maintenance
gl: 
    O sistema está pechado por mantemento rutinario

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
gl: 
    Escriba control-d para seguir co inicio normal,
    (ou escriba o contrasinal de root para o mantemento do sistema):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
gl: 
    Aviso: contrasinal feble (introdúzao outra vez para o empregar igualmente).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
gl: 
    [Omitida a desconexión -- permítese a entrada coma root.]

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
gl:          %s [-A usuario,...] [-M usuario,...] grupo

en:        %s [-M user,...] group
gl:          %s [-M usuario,...] grupo

en:        %s [-a user] group
gl:          %s [-a usuario] grupo

en:        %s [-d user] group
gl:          %s [-d usuario] grupo

en:        %s [-p] -r host
gl:          %s [-p] -r servidor

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
gl:          %s [-p] [-h servidor] [-f nome]

en:   Choose a new password.
gl:  Escolla un novo contrasinal.

en:   Contact the system administrator.
gl:  Póñase en contacto co administrador do sistema.

en:  [%lds left]
gl:  [fallan %lds]

en:  [%lds lock]
gl:  [bloqueado %lds]

en:  from %.*s
gl:  desde %.*s

en:  groups=
gl:  grupos=

en:  on `%.100s'
gl:  en "%.100s"

en:  on `%.100s' from `%.200s'
gl:  en "%.100s" desde "%.200s"

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
gl[0]: %d fallo desde a última entrada.
    O último foi o %s en %s.
gl[1]: %d fallos desde a última entrada.
    O último foi o %s en %s.

en: %s is an invalid shell.
gl: %s non é un intérprete de ordes válido.

en: %s's Password:
gl: Contrasinal de %s:

en: %s: "%s" contains illegal characters
gl: %s: "%s" contén caracteres non válidos

en: %s: %s
    (Ignored)
gl: %s: %s
    (Ignórase)

en: %s: %s is not a unique name
gl: %s: %s non é un nome único

en: %s: %s is not a valid group name
gl: %s: %s non é un nome de grupo válido

en: %s: %s is the NIS master
gl: %s: %s é o mestre NIS

en: %s: %s not found in /etc/group
gl: %s: non se atopou %s en /etc/group

en: %s: %s not found in /etc/passwd
gl: %s: non se atopou %s en /etc/passwd

en: %s: %s not owned by %s, not removing
gl: %s: %s non pertence a %s, non se elimina

en: %s: %u is not a unique GID
gl: %s: %u non é un GID único

en: %s: -K requires KEY=VALUE
gl: %s: -K precisa de CLAVE=VALOR

en: %s: -a flag is ONLY allowed with the -G flag
gl: %s: o modificador -a SÓ se admite co modificador -G

en: %s: -s and -r are incompatibile
gl: %s: -s e -r son incompatibles

en: %s: Cannot determine your user name.
gl: %s: Non se pode determinar o seu nome de usuario.

en: %s: Cannot remove group %s which is a primary group for another user.
gl: %s: Non se pode eliminar o grupo %s, que é o grupo primario de outro usuario.

en: %s: GID %u is not unique
gl: %s: o GID %u non é único

en: %s: Invalid entry: %s
gl: %s: Entrada non válida: %s

en: %s: Not a tty
gl: %s: Non é un tty

en: %s: PAM authentication failed
gl: %s: a autenticación con PAM fallou

en: %s: Permission denied.
gl: %s: Permiso denegado.

en: %s: Try again later
gl: %s: Volva tentalo despois

en: %s: UID %u is not unique
gl: %s: o UID %u non é único

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
gl: %s: Non pode ver ou modificar a información de contrasinal de %s.

en: %s: `%s' is the NIS master for this client.
gl: %s: "%s" é o mestre NIS deste cliente.

en: %s: can't chown %s
gl: %s: non se pode cambiar o propietario de %s

en: %s: can't create %s
gl: %s: non se pode crear %s

en: %s: can't delete shadow group file
gl: %s: non se pode borrar o ficheiro de grupos shadow

en: %s: can't delete shadow password file
gl: %s: non se pode borrar o ficheiro de contrasinais shadow

en: %s: can't get lock
gl: %s: non se pode obter un bloqueo

en: %s: can't get shadow lock
gl: %s: non se pode obter o bloqueo de shadow

en: %s: can't get unique GID
gl: %s: non se pode obter un GID único

en: %s: can't get unique UID
gl: %s: non se pode obter un UID único

en: %s: can't lock /etc/passwd.
gl: %s: non se pode bloquear /etc/passwd.

en: %s: can't lock files, try again later
gl: %s: non se pode bloquear ficheiros, volva tentalo despois

en: %s: can't lock group file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro de grupos

en: %s: can't lock gshadow file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro gshadow

en: %s: can't lock passwd file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro de contrasinais

en: %s: can't lock password file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro de contrasinais

en: %s: can't lock shadow file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro shadow

en: %s: can't lock shadow group file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro de grupos shadow

en: %s: can't lock shadow password file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro de contrasinais shadow

en: %s: can't open file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro

en: %s: can't open files
gl: %s: non se pode abrir ficheiros

en: %s: can't open group file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de grupos

en: %s: can't open passwd file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de contrasinais

en: %s: can't open password file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de contrasinais

en: %s: can't open shadow file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro shadow

en: %s: can't open shadow group file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de grupos shadow

en: %s: can't open shadow password file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de contrasinais shadow

en: %s: can't re-write file
gl: %s: non se pode rescribir o ficheiro

en: %s: can't re-write shadow file
gl: %s: non se pode rescribir o ficheiro de shadow

en: %s: can't remove shadow entry for %s
gl: %s: non se pode eliminar a entrada shadow para %s

en: %s: can't remove shadow group %s
gl: %s: non se pode eliminar o grupo shadow %s

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
gl: %s: non se pode restaurar %s: %s (os seus cambios están en %s)

en: %s: can't rewrite password file
gl: %s: non se pode rescribir o ficheiro de contrasinais

en: %s: can't rewrite shadow password file
gl: %s: non se pode rescribir o ficheiro de contrasinais shadow

en: %s: can't unlock file
gl: %s: non se pode desbloquear o ficheiro

en: %s: can't update entry
gl: %s: non se pode actualizar a entrada

en: %s: can't update entry for group %s
gl: %s: non se pode actualizar a entrada do grupo %s

en: %s: can't update entry for user %s
gl: %s: non se pode actualizar a entrada do usuario %s

en: %s: can't update group file
gl: %s: non se pode actualizar o ficheiro de grupos

en: %s: can't update passwd entry for %s
gl: %s: non se pode actualizar a entrada de contrasinal para %s

en: %s: can't update passwd file
gl: %s: non se pode actualizar o ficheiro de contrasinais

en: %s: can't update password file
gl: %s: non se pode actualizar o ficheiro de contrasinais

en: %s: can't update shadow entry
gl: %s: non se pode actualizar a entrada de shadow

en: %s: can't update shadow entry for %s
gl: %s: non se pode actualizar a entrada shadow para %s

en: %s: can't update shadow file
gl: %s: non se pode actualizar o ficheiro shadow

en: %s: can't update shadow group file
gl: %s: non se pode actualizar o ficheiro de grupos shadow

en: %s: can't update shadow password file
gl: %s: non se pode actualizar o ficheiro de contrasinais shadow

en: %s: cannot change user `%s' on NIS client.
gl: %s: non se pode cambiar o usuario "%s" no cliente NIS.

en: %s: cannot create directory %s
gl: %s: non se pode crear o directorio %s

en: %s: cannot create new defaults file
gl: %s: non se pode crear o novo ficheiro de valores por defecto

en: %s: cannot lock file %s
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro %s

en: %s: cannot lock shadow password file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro de contrasinais shadow

en: %s: cannot open file %s
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro %s

en: %s: cannot open group file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de grupos

en: %s: cannot open new defaults file
gl: %s: non se pode abrir o novo ficheiro de valores por defecto

en: %s: cannot open shadow group file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de grupos shadow

en: %s: cannot open shadow password file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de contrasinais shadow

en: %s: cannot remove user's primary group.
gl: %s: non se pode eliminar o grupo primario do usuario.

en: %s: cannot rename directory %s to %s
gl: %s: non se pode cambiar o nome do directorio %s a %s

en: %s: cannot rewrite group file
gl: %s: non se pode rescribir o ficheiro de grupos

en: %s: cannot rewrite password file
gl: %s: non se pode rescribir o ficheiro de contrasinais

en: %s: cannot rewrite shadow group file
gl: %s: non se pode rescribir o ficheiro de grupos shadow

en: %s: cannot rewrite shadow password file
gl: %s: non se pode rescribir o ficheiro de contrasinais shadow

en: %s: cannot update file %s
gl: %s: non se pode actualizar o ficheiro %s

en: %s: directory %s exists
gl: %s: o directorio %s existe

en: %s: do not include "l" with other flags
gl: %s: non inclúa "l" con outros indicadores

en: %s: error adding new group entry
gl: %s: erro ao engadir a entrada do novo grupo

en: %s: error adding new password entry
gl: %s: erro ao engadir a nova entrada de contrasinal

en: %s: error adding new shadow password entry
gl: %s: erro ao engadir a nova entrada de contrasinal shadow

en: %s: error changing fields
gl: %s: erro ao cambiar os campos

en: %s: error changing password entry
gl: %s: erro ao cambiar a entrada de contrasinal

en: %s: error deleting password entry
gl: %s: erro ao eliminar a entrada de contrasinal

en: %s: error deleting shadow password entry
gl: %s: erro ao eliminar a entrada de contrasinal shadow

en: %s: error detected, changes ignored
gl: %s: detectouse un erro, ignóranse os cambios

en: %s: error locking group file
gl: %s: erro ao bloquear o ficheiro de grupos

en: %s: error locking shadow group file
gl: %s: erro ao bloquear o ficheiro de grupos shadow

en: %s: error opening group file
gl: %s: erro ao abrir o ficheiro de grupos

en: %s: error opening shadow group file
gl: %s: erro ao abrir o ficheiro de grupos shadow

en: %s: error removing directory %s
gl: %s: erro ao borrar o directorio %s

en: %s: error removing group entry
gl: %s: erro ao eliminar a entrada do grupo

en: %s: error removing password entry
gl: %s: erro ao eliminar a entrada de contrasinal

en: %s: error removing shadow group entry
gl: %s: erro ao eliminar a entrada do grupo shadow

en: %s: error removing shadow password entry
gl: %s: erro ao eliminar a entrada de contrasinal shadow

en: %s: error updating files
gl: %s: erro ao actualizar os ficheiros

en: %s: error updating group entry
gl: %s: erro ao actualizar a entrada do grupo

en: %s: error updating password file
gl: %s: erro ao actualizar o ficheiro de contrasinais

en: %s: error updating shadow file
gl: %s: erro ao actualizar o ficheiro shadow

en: %s: failed to drop privileges (%s)
gl: %s: non se puido deixar os privilexios (%s)

en: %s: failure forking: %s
gl: %s: fallo ao lanzar o proceso: %s

en: %s: fields too long
gl: %s: campos longos de máis

en: %s: group %s does not exist
gl: %s: o grupo %s non existe

en: %s: group %s exists
gl: %s: o grupo %s existe

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
gl: %s: o grupo %s existe - se quere engadir este usuario a este grupo, empregue -g.

en: %s: group %s is a NIS group
gl: %s: o grupo %s é un grupo NIS

en: %s: group `%s' is a NIS group.
gl: %s: o grupo "%s" é un grupo NIS.

en: %s: invalid base directory `%s'
gl: %s: directorio base "%s" non válido

en: %s: invalid comment `%s'
gl: %s: comentario "%s" non válido

en: %s: invalid date `%s'
gl: %s: data "%s" non válida

en: %s: invalid field `%s'
gl: %s: campo "%s" non válido

en: %s: invalid group %s
gl: %s: grupo %s non válido

en: %s: invalid home directory `%s'
gl: %s: directorio inicial "%s" non válido

en: %s: invalid home phone: "%s"
gl: %s: teléfono da casa non válido: "%s"

en: %s: invalid name: "%s"
gl: %s: nome non válido: "%s"

en: %s: invalid numeric argument `%s'
gl: %s: argumento numérico "%s" non válido

en: %s: invalid room number: "%s"
gl: %s: número de cuarto non válido: "%s"

en: %s: invalid shell `%s'
gl: %s: intérprete de ordes "%s" non válido

en: %s: invalid user name '%s'
gl: %s: nome de usuario "%s" non válido

en: %s: invalid work phone: "%s"
gl: %s: teléfono do traballo non válido: "%s"

en: %s: line %d: can't create GID
gl: %s: liña %d: non se pode crear o GID

en: %s: line %d: can't create UID
gl: %s: liña %d: non se pode crear o UID

en: %s: line %d: can't update entry
gl: %s: liña %d: non se pode actualizar a entrada

en: %s: line %d: can't update password
gl: %s: liña %d: non se pode actualizar o contrasinal

en: %s: line %d: cannot find user %s
gl: %s: liña %d: non se pode atopar o usuario %s

en: %s: line %d: cannot update password entry
gl: %s: liña %d: non se pode actualizar a entrada de contrasinal

en: %s: line %d: chown failed
gl: %s: liña %d: a chamada a chown fallou

en: %s: line %d: invalid line
gl: %s: liña %d: liña non válida

en: %s: line %d: line too long
gl: %s: liña %d: liña longa de máis

en: %s: line %d: missing new password
gl: %s: liña %d: falla o novo contrasinal

en: %s: line %d: mkdir failed
gl: %s: liña %d: a chamada a mkdir fallou

en: %s: line %d: unknown group %s
gl: %s: liña %d: grupo %s descoñecido

en: %s: line %d: unknown user %s
gl: %s: liña %d: usuario %s descoñecido

en: %s: must be run from a terminal
gl: %s: débese executar dende un terminal

en: %s: name %s is not unique
gl: %s: o nome %s non é único

en: %s: no changes
gl: %s: non hai cambios

en: %s: no flags given
gl: %s: non se forneceu ningún modificador

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
gl: %s: non se elimina o directorio %s (había eliminar o directorio inicial do usuario %s)

en: %s: out of memory
gl: %s: memoria esgotada

en: %s: out of memory in update_group
gl: %s: esgotouse a memoria en update_group

en: %s: out of memory in update_gshadow
gl: %s: esgotouse a memoria en update_gshadow

en: %s: pam_start: error %d
gl: %s: pam_start(): erro %d

en: %s: repository %s not supported
gl: %s: non se soporta o repositorio %s

en: %s: shadow group passwords required for -A
gl: %s: precísase de contrasinais de grupo shadow para -A

en: %s: shadow passwords required for -e
gl: %s: precísase de contrasinais shadow para -e

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
gl: %s: precísase de contrasinais de shadow para -e e -f

en: %s: shadow passwords required for -f
gl: %s: precísase de contrasinais shadow para -f

en: %s: the files have been updated
gl: %s: actualizáronse os ficheiros

en: %s: the shadow password file is not present
gl: %s: o ficheiro de contrasinais shadow non está presente

en: %s: too many groups specified (max %d).
gl: %s: especificáronse grupos de máis (máximo %d).

en: %s: uid %lu is not unique
gl: %s: o uid %lu non é único

en: %s: unable to lock group file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro de grupos

en: %s: unable to lock password file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro de contrasinais

en: %s: unable to lock shadow group file
gl: %s: non se pode bloquear o ficheiro de grupos shadow

en: %s: unable to open group file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de grupos

en: %s: unable to open password file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de contrasinais

en: %s: unable to open shadow group file
gl: %s: non se pode abrir o ficheiro de grupos shadow

en: %s: unknown GID %s
gl: %s: GID %s descoñecido

en: %s: unknown group %s
gl: %s: grupo %s descoñecido

en: %s: unknown member %s
gl: %s: membro %s descoñecido

en: %s: unknown user
gl: %s: usuario descoñecido

en: %s: unknown user %s
gl: %s: usuario %s descoñecido

en: %s: user %s does not exist
gl: %s: o usuario %s non existe

en: %s: user %s exists
gl: %s: o usuario %s existe

en: %s: user %s is a NIS user
gl: %s: o usuario %s é un usuario NIS

en: %s: user %s is currently logged in
gl: %s: o usuario %s está conectado

en: %s: warning: %s not owned by %s
gl: %s: aviso: %s non pertence a %s

en: %s: warning: CREATE_HOME not supported, please use -m instead.
gl: %s: aviso: CREATE_HOME non está soportado, empregue -m no seu canto.

en: %s: warning: can't remove
gl: %s: aviso: non se pode eliminar

en: %s: warning: failed to completely remove old home directory %s
gl: %s: aviso: non se puido eliminar completamente o vello directorio inicial %s

en: %s: warning: the home directory already exists.
    Not copying any file from skel directory into it.
gl: %s: aviso: o directorio inicial xa existe.
    Non se copia nel ningún ficheiro do directorio skel.

en: (Enter your own password)
gl: (Introduza o seu propio contrasinal)

en: **Never logged in**
gl: **Nunca entrou**

en: Access to su to that account DENIED.
gl: O acceso a su para esa conta está DENEGADO.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
gl: Data de caducidade da conta (AAAA-MM-DD)

en: Account expires						:
gl: A conta caduca						:

en: Adding user %s to group %s
gl: A engadir o usuario %s ao grupo %s

en: Bad password: %s.
gl: Contrasinal non válido: %s.

en: Can't change root directory to "%s"
gl: Non se pode cambiar o directorio raíz a "%s"

en: Can't create mail spool for user %s.
gl: Non se pode crear o spool de correo para o usuario %s.

en: Cannot change ID to root.
gl: Non se pode cambiar o ID a root.

en: Cannot commit password file changes.
gl: Non se poden gravar os cambios no ficheiro de contrasinais.

en: Cannot execute %s
gl: Non se pode executar %s

en: Cannot lock the password file; try again later.
gl: Non se pode bloquear o ficheiro de contrasinais; volva tentalo despois.

en: Cannot open the password file.
gl: Non se pode abrir o ficheiro de contrasinais.

en: Cannot unlock the password file.
gl: Non se pode desbloquear o ficheiro de contrasinais.

en: Changing password for %s
gl: A cambiar o contrasinal de %s

en: Changing the aging information for %s
gl: A cambiar a información de caducidade de %s

en: Changing the login shell for %s
gl: A cambiar o intérprete de ordes de %s

en: Changing the password for group %s
gl: A cambiar o contrasinal do grupo %s

en: Changing the user information for %s
gl: A cambiar a información de usuario de %s

en: Could not allocate space for config info.
gl: Non se puido reservar espacio para a información de configuración.

en: Couldn't lock file
gl: Non se puido bloquear o ficheiro

en: Couldn't make backup
gl: Non se puido facer unha copia de seguridade

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
gl: Introduza o novo contrasinal (mínimo de %d, máximo de %d caracteres)
    Empregue unha combinación de maiúsculas, minúsculas e números.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
gl: Introduza o novo valor ou prema Intro para o valor por defecto

en: Entering System Maintenance Mode
gl: A entrar no modo de mantemento do sistema

en: Environment overflow
gl: Desbordamento nas variables de ambiente

en: Error updating the password entry.
gl: Erro ao actualizar a entrada de contrasinal.

en: Full Name
gl: Nome completo

en: Home Phone
gl: Teléfono da casa

en: Incorrect password for %s.
gl: Contrasinal incorrecto para %s.

en: Invalid login time
gl: Hora de entrada non válida

en: Invalid root directory "%s"
gl: Directorio raíz "%s" non válido

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
gl: Último cambio de contrasinal (AAAA-MM-DD)

en: Last login: %.19s on %s
gl: Última entrada: %.19s en %s

en: Last login: %s on %s
gl: Última entrada: %s en %s

en: Last password change					:
gl: Último cambio de contrasinal				:

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
gl: Usuario     Fallos   Máximo  Último                   O

en: Login Shell
gl: Intérprete de ordes

en: Login incorrect
gl: Entrada incorrecta

en: Maximum Password Age
gl: Idade máxima do contrasinal

en: Maximum number of days between password change		: %ld
gl: Número máximo de días entre cambios de contrasinal	: %ld

en: Maximum number of tries exceeded (%d)
gl: Superouse o número máximo de intentos (%d)

en: Minimum Password Age
gl: Idade mínima do contrasinal

en: Minimum number of days between password change		: %ld
gl: Número mínimo de días entre cambios de contrasinal	: %ld

en: New Password:
gl: Novo contrasinal:

en: New password:
gl: Novo contrasinal:

en: No
gl: Non

en: No directory, logging in with HOME=/
gl: Non hai un directorio, éntrase con HOME=/

en: No group named "mail" exists, creating mail spool with mode 0600.
gl: Non existe ningún grupo chamado "mail", créase o spool de correo co modo 0600.

en: No mail.
gl: Non hai correo.

en: No password entry for 'root'
gl: Non hai unha entrada de contrasinal para "root"

en: No password file
gl: Non é un ficheiro de contrasinais

en: No shell
gl: Non hai un intérprete de ordes

en: No utmp entry.  You must exec "login" from the lowest level "sh"
gl: Non hai unha entrada en utmp. Debe executar "login" dende o "sh" de nivel máis baixo

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
gl: Número de días de aviso antes de que caduque o contrasinal: %ld

en: Old password:
gl: Contrasinal antigo:

en: Other
gl: Outro

en: Password Expiration Warning
gl: Aviso de caducidade de contrasinal

en: Password Inactive
gl: Contrasinal inactivo

en: Password authentication bypassed.
gl: Omitiuse a autenticación por contrasinal.

en: Password changed.
gl: Cambiouse o contrasinal.

en: Password expires					:
gl: O contrasinal caduca					:

en: Password inactive					:
gl: Contrasinal inactivo					:

en: Password set to expire.
gl: Vai caducar o contrasinal.

en: Password:
gl: Contrasinal:

en: Please enter your OWN password as authentication.
gl: Introduza O SEU PROPIO contrasinal para autenticación.

en: Re-enter new password:
gl: Volva introducir o novo contrasinal:

en: Removing user %s from group %s
gl: A eliminar o usuario %s do grupo %s

en: Room Number
gl: Número de cuarto

en: Sorry, the password for %s cannot be changed yet.
gl: Aínda non se pode cambiar o contrasinal de %s.

en: Sorry.
gl: Perdón.

en: Sorry.
gl: Perdón.

en: The password for %s cannot be changed.
gl: Non se pode cambiar o contrasinal de %s.

en: The password for %s is unchanged.
gl: Non se cambiou o contrasinal de %s

en: They don't match; try again
gl: Non coinciden, volva tentalo

en: They don't match; try again.
gl: Non coinciden; volva tentalo.

en: Too many logins.
gl: Entrou demasiadas veces.

en: Try again.
gl: Volva tentalo.

en: Unable to cd to "%s"
gl: Non se puido cambiar a "%s"

en: Unable to change tty %s
gl: Non se puido cambiar o tty %s

en: Unable to determine your tty name.
gl: Non se pode determinar o nome do seu tty.

en: Unknown User: %s
gl: Usuario descoñecido: %s

en: Unknown id: %s
gl: Id. descoñecido: %s

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
gl: Emprego: %s [-f nome] [-r num_cuarto] [-w tlf_traballo]
    	[-h tlf_casa] [-o outro] [usuario]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
gl: Emprego: %s [-f nome] [-r num_cuarto] [-w tlf_traballo] [-h tlf_casa]

en: Usage: %s [-p] [name]
gl: Emprego: %s [-p] [nome]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
gl: Emprego: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
gl: Emprego: %s [-r] [-s] [grupo [gshadow]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
gl: Emprego: %s [-r] [-s] [grupo]

en: Usage: %s [-r] name
gl: Emprego: %s [-r] nome

en: Usage: %s [-r|-R] group
gl: Emprego: %s [-r|-R] grupo

en: Usage: %s [-s shell] [name]
gl: Emprego: %s [-s intérprete] [nome]

en: Usage: %s [input]
gl: Emprego: %s [entrada]

en: Usage: chage [options] user
    
    Options:
      -d, --lastday LAST_DAY	set last password change to LAST_DAY
      -E, --expiredate EXPIRE_DATE	set account expiration date to EXPIRE_DATE
      -h, --help			display this help message and exit
      -I, --inactive INACTIVE	set password inactive after expiration
    				to INACTIVE
      -l, --list			show account aging information
      -m, --mindays MIN_DAYS	set minimum number of days before password
    				change to MIN_DAYS
      -M, --maxdays MAX_DAYS	set maximim number of days before password
    				change to MAX_DAYS
      -W, --warndays WARN_DAYS	set expiration warning days to WARN_DAYS
gl: Emprego: chage [opcións] usuario
    
    Opcións:
      -d, --lastday ÚLTIMO		fixa o último cambio de	contrasinal ao
    				día ÚLTIMO
      -E, --expiredate CADUCA	fixa a data de caducidade ao día CADUCA
      -h, --help			amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -I, --inactive INACTIVO	fixa o tempo de inactividade do contrasinal
    				trala caducidade a INACTIVO
      -l, --list			amosa a información de caducidade das contas
      -m, --mindays MÍNIMO		fixa o número mínimo de días antes do
    				cambio de contrasinal a MÍNIMO
      -M, --maxdays MÁXIMO		fixa o número máximo de días antes do
    				cambio de contrasinal a MÁXIMO
      -W, --warndays AVISO		fixa o número de días de aviso de caducidade
    				a AVISO

en: Usage: chgpasswd [options]
    
    Options:
      -e, --encrypted	supplied passwords are encrypted
      -h, --help		display this help message and exit
      -m, --md5		use MD5 encryption instead DES when the supplied
    			passwords are not encrypted
gl: Emprego: chgpasswd [opcións]
    
    Opcións:
      -e, --encrypted	os contrasinais fornecidos xa están cifrados
      -h, --help		amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -m, --md5		empregar cifrado MD5 no canto de DES se os
    			contrasinais fornecidos non están cifrados

en: Usage: chpasswd [options]
    
    Options:
      -e, --encrypted	supplied passwords are encrypted
      -h, --help		display this help message and exit
      -m, --md5		use MD5 encryption instead DES when the supplied
    			passwords are not encrypted
gl: Emprego: chpasswd [opcións]
    
    Opcións:
      -e, --encrypted	os contrasinais fornecidos xa están cifrados
      -h, --help		amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -m, --md5		empregar cifrado MD5 no canto de DES se os
    			contrasinais fornecidos non están cifrados

en: Usage: expiry {-f|-c}
gl: Emprego: expiry {-f|-c}

en: Usage: faillog [options]
    
    Options:
      -a, --all			display faillog records for all users
      -h, --help			display this help message and exit
      -l, --lock-time SEC		after failed login lock accout to SEC seconds
      -m, --maximum MAX		set maximum failed login counters to MAX
      -r, --reset			reset the counters of login failures
      -t, --time DAYS		display faillog records more recent than DAYS
      -u, --user LOGIN		display faillog record or maintains failure counters
    				and limits (if used with -r, -m or -l options) only
    				for user with LOGIN
gl: Emprego: faillog [opcións]
    
    Opcións:
      -a, --all		amosa os rexistros de entradas fallidas	para
    			tódolos usuarios
      -h, --help		amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -l, --lock-time SEG	despois dunha entrada fallida bloquea a conta
    			durante SEG segundos
      -m, --maximum MÁX	fixa os contadores de máximas entradas fallidas a MÁX
      -r, --reset		reinicia os contadores de entradas fallidas
      -t, --time DÍAS	amosa os rexistros de entradas fallidas máis
    			recentes que DÍAS
      -u, --user USUARIO	amosa o rexistro de entradas fallidas ou mantén
    			os contadores de fallos e límites (se se emprega coas
    			opcións -r, -m ou -l) só do USUARIO

en: Usage: groupadd [options] group
    
    Options:
      -f, --force		force exit with success status if the specified
    				group already exists
      -g, --gid GID		use GID for the new group
      -h, --help			display this help message and exit
      -K, --key KEY=VALUE		overrides /etc/login.defs defaults
      -o, --non-unique		allow create group with duplicate
    				(non-unique) GID
gl: Emprego: groupadd [opcións] grupo
    
    Opcións:
      -f, --force		forza a saída con éxito se o grupo indicado xa existe
      -g, --gid GID		emprega o GID para o novo grupo
      -h, --help		amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -K, --key CLAVE=VALOR	ignora os valores de /etc/login.defs
      -o, --non-unique	permite crear un grupo cun GID duplicado (non único)

en: Usage: groupdel group
gl: Emprego: groupdel grupo

en: Usage: groupmod [-g gid [-o]] [-n name] group
gl: Emprego: groupmod [-g gid [-o]] [-n nome] grupo

en: Usage: id
gl: Emprego: id

en: Usage: id [-a]
gl: Emprego: id [-a]

en: Usage: lastlog [options]
    
    Options:
      -b, --before DAYS	print only lastlog records older than DAYS
      -h, --help		display this help message and exit
      -t, --time DAYS	print only lastlog records more recent than DAYS
      -u, --user LOGIN	print lastlog record for user with specified LOGIN
gl: Emprego: lastlog [opcións]
    
    Opcións:
      -b, --before DÍAS	amosa só os rexistros de última entrada de máis
    			de DÍAS días
      -h, --help		amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -t, --time DÍAS	amosa só os rexistros de última entrada de menos
    			de DÍAS días
      -u, --user USUARIO	amosa o rexistro de última entrada do USUARIO

en: Usage: newgrp [-] [group]
gl: Emprego: newgrp [-] [grupo]

en: Usage: passwd [options] [login]
    
    Options:
      -a, --all			report password status on all accounts
      -d, --delete			delete the password for the named account
      -e, --expire			force expire the password for the named account
      -h, --help			display this help message and exit
      -k, --keep-tokens		change password only if expired
      -i, --inactive INACTIVE	set password inactive after expiration
    				to INACTIVE
      -l, --lock			lock the named account
      -n, --mindays MIN_DAYS	set minimum number of days before password
    				change to MIN_DAYS
      -q, --quiet			quiet mode
      -r, --repository REPOSITORY	change password in REPOSITORY repository
      -S, --status			report password status on the named account
      -u, --unlock			unlock the named account
      -w, --warndays WARN_DAYS	set expiration warning days to WARN_DAYS
      -x, --maxdays MAX_DAYS	set maximim number of days before password
    				change to MAX_DAYS
gl: Emprego: passwd [opcións] [usuario]
    
    Opcións:
      -a, --all		informa do estado dos contrasinais en tódalas contas
      -d, --delete		elimina o contrasinal da conta indicada
      -e, --expire		fai caducar o contrasinal da conta indicada
      -h, --help		amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -k, --keep-tokens	cambia o contrasinal só se caducou
      -i, --inactive INACT	cambia o tempo de inactividade trala caducidade
    			da conta a INACT
      -l, --lock		bloquea a conta indicada
      -n, --mindays MÍN	fixa o número mínimo de días antes do cambio de
    			contrasinal a MÍN
      -q, --quiet		modo silencioso
      -r, --repository REP	cambia o contrasinal no repositorio REP
      -S, --status		informa do estado do contrasinal da conta indicada
      -u, --unlock		desbloquea a conta indicada
      -w, --warndays AVISO	fixa o tempo de aviso antes da caducidade a AVISO días
      -x, --maxdays MÁX	fixa o número máximo de días antes do cambio de
    			contrasinal a MÁX

en: Usage: sg group [[-c] command]
gl: Emprego: sg grupo [[-c] orde]

en: Usage: su [options] [login]
    
    Options:
      -c, --command COMMAND		pass COMMAND to the invoked shell
      -h, --help			display this help message and exit
      -, -l, --login		make the shell a login shell
      -m, -p,
      --preserve-environment	do not reset environment variables, and keep
    				the same shell
      -s, --shell SHELL		use SHELL instead of the default in passwd
gl: Emprego: su [opcións] [usuario]
    
    Opcións:
      -c, --command ORDE		pasa a ORDE ao intérprete de ordes executado
      -h, --help			amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -, -l, --login		fai que o intérprete de ordes sexa de "login"
      -m, -p,
      --preserve-environment	non reinicia as variables de ambiente e
    				mantén o mesmo intérprete de ordes
      -s, --shell INTÉRPRETE	emprega o INTÉRPRETE no cando do normal

en: Usage: useradd [options] LOGIN
    
    Options:
      -b, --base-dir BASE_DIR	base directory for the new user account
    				home directory
      -c, --comment COMMENT		set the GECOS field for the new user account
      -d, --home-dir HOME_DIR	home directory for the new user account
      -D, --defaults		print or save modified default useradd
    				configuration
      -e, --expiredate EXPIRE_DATE	set account expiration date to EXPIRE_DATE
      -f, --inactive INACTIVE	set password inactive after expiration
    				to INACTIVE
      -g, --gid GROUP		force use GROUP for the new user account
      -G, --groups GROUPS		list of supplementary groups for the new
    				user account
      -h, --help			display this help message and exit
      -k, --skel SKEL_DIR		specify an alternative skel directory
      -K, --key KEY=VALUE		overrides /etc/login.defs defaults
      -m, --create-home		create home directory for the new user
    				account
      -o, --non-unique		allow create user with duplicate
    				(non-unique) UID
      -p, --password PASSWORD	use encrypted password for the new user
    				account
      -s, --shell SHELL		the login shell for the new user account
      -u, --uid UID			force use the UID for the new user account
gl: Emprego: useradd [opcións] USUARIO
    
    Opcións:
      -b, --base-dir DIR_BASE	directorio base para o directorio inicial
    				da nova conta de usuario
      -c, --comment COMENTARIO	fixa o campo GECOS da nova conta de usuario
      -d, --home-dir DIR_INICIAL	directorio inicial da nova conta de usuario
      -D, --defaults		amosa ou grave a configuración modificada
    				de useradd
      -e, --expiredate DATA_CAD	fixa a data de caducidade da conta a DATA_CAD
      -f, --inactive INACTIVA	fixa o tempo de inactividade do contrasinal
    				trala caducidade a INACTIVA
      -g, --gid GRUPO		usa o GRUPO para a nova conta de usuario
      -G, --groups GRUPOS		lista de grupos suplementarios para a nova
    				conta de usuario
      -h, --help			amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -k, --skel DIR_SKEL		especifica un directorio "skel" alternativo
      -K, --key CLAVE=VALOR		omite os valores por defecto de /etc/login.defs
      -m, --create-home		crea o directorio inicial para a nova conta
    				de usuario
      -o, --non-unique		permite crear usuarios con UIDs duplicados
    				(non únicos)
      -p, --password CONTRASINAL	emprega o CONTRASINAL cifrado para a nova
    				conta de usuario
      -s, --shell INTÉRPRETE	o intérprete de ordes da nova conta de usuario
      -u, --uid UID			usa o UID para a nova conta de usuario

en: Usage: usermod [options] login
    
    Options:
      -a, --append GROUP		append the user to the supplemental GROUP
      -c, --comment COMMENT		new value of the GECOS field
      -d, --home HOME_DIR		new login directory for the new user account
      -e, --expiredate EXPIRE_DATE	set account expiration date to EXPIRE_DATE
      -f, --inactive INACTIVE	set password inactive after expiration
    				to INACTIVE
      -g, --gid GROUP		force use GROUP as new initial login group
      -G, --groups GROUPS		list of supplementary GROUPS
      -h, --help			display this help message and exit
      -l, --login LOGIN		new value of the login name
      -L, --lock			lock the user account
      -m, --move-home		move contents of the home directory to the new
    				location (use only with -d)
      -o, --non-unique		allow using duplicate (non-unique) UID
      -p, --password PASSWORD	use encrypted password for the new password
      -s, --shell SHELL		new login shell for the user account
      -u, --uid UID			new UID for the user account
      -U, --unlock			unlock the user account
gl: Emprego: usermod [opcións] usuario
    
    Opcións:
      -a, --append GRUPO		engade o usuario ao GRUPO suplementario
      -c, --comment COMENTARIO	novo valor do campo GECOS
      -d, --home DIR_INICIAL	novo directorio inicial da conta de usuario
      -e, --expiredate DATA_CAD	fixa a data de caducidade da conta a DATA_CAD
      -f, --inactive INACTIVA	fixa o tempo de inactividade do contrasinal
    				trala caducidade a INACTIVA
      -g, --gid GRUPO		usa o GRUPO coma novo grupo inicial
      -G, --groups GRUPOS		lista de grupos suplementarios
      -h, --help			amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -l, --login USUARIO           novo valor do nome de usuario
      -L, --lock			bloquea a conta do usuario
      -m, --move-home		move o contido do directorio inicial á nova
    				localización (emprégueo só con -d)
      -o, --non-unique		permite empregar UIDs duplicados (non únicos)
      -p, --password CONTRASINAL	emprega o CONTRASINAL cifrado coma novo
    				contrasinal
      -s, --shell INTÉRPRETE	o novo intérprete de ordes da conta de usuario
      -u, --uid UID			novo UID para a conta de usuario
      -U, --unlock			desbloquea a conta do usuario

en: Usage: vipw [options]
    
    Options:
      -g, --group			edit group database
      -h, --help			display this help message and exit
      -p, --passwd			edit passwd database
      -q, --quiet			quiet mode
      -s, --shadow			edit shadow or gshadow database
gl: Emprego: vipw [opcións]
    
    Opcións:
      -g, --group		edita a base de datos de grupos
      -h, --help		amosa esta mensaxe de axuda e sae
      -p, --passwd		edita a base de datos de contrasinais
      -q, --quiet		modo silencioso
      -s, --shadow		edita a base de datos shadow ou gshadow

en: Username                Port     Latest
gl: Usuario                 Porto    Última

en: Username         Port     From             Latest
gl: Usuario          Porto    Desde            Última

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
gl: Aviso: vólvese permitir a entrada despois do bloqueo temporal.

en: Warning: too many groups
gl: Aviso: hai grupos de máis

en: Warning: unknown group %s
gl: Aviso: grupo %s descoñecido

en: Who are you?
gl: ¿Quen é vostede?

en: Work Phone
gl: Teléfono do traballo

en: You are not authorized to su %s
gl: Non está autorizado para facer su %s

en: You have mail.
gl: Ten correo.

en: You have new mail.
gl: Ten novo correo.

en: You may not change $%s
gl: Non pode cambiar $%s

en: You may not change the shell for %s.
gl: Non pode cambiar o intérprete de ordes de %s.

en: Your login has expired.
gl: O seu identificador de usuario caducou.

en: Your password has expired.
gl: O seu contrasinal caducou.

en: Your password is inactive.
gl: O seu contrasinal está inactivo.

en: Your password will expire in %ld days.
gl: O seu contrasinal ha caducar en %ld días.

en: Your password will expire today.
gl: O seu contrasinal ha caducar hoxe.

en: Your password will expire tomorrow.
gl: O seu contrasinal ha caducar mañá.

en: a palindrome
gl: un palíndromo

en: case changes only
gl: só cambia maiúsculas/minúsculas

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
gl: erro de configuración - elemento "%s" descoñecido (avise ao administrador)

en: delete administrative member `%s'?
gl: ¿borrar o membro administrativo "%s"?

en: delete line `%s'?
gl: ¿borrar a liña "%s"?

en: delete member `%s'?
gl: ¿borrar o membro "%s"?

en: duplicate group entry
gl: entrada de grupo duplicada

en: duplicate password entry
gl: entrada de contrasinal duplicada

en: duplicate shadow group entry
gl: entrada de grupo shadow duplicada

en: duplicate shadow password entry
gl: entrada de contrasinal shadow duplicada

en: failed to change mailbox owner
gl: non se puido cambiar o propietario da caixa do correo

en: failed to rename mailbox
gl: non se puido cambiar o nome da caixa do correo

en: group %s: no user %s
gl: grupo %s: non existe o usuario %s

en: invalid group file entry
gl: entrada do ficheiro de grupos non válida

en: invalid group name `%s'
gl: nome de grupo "%s" non válido

en: invalid password file entry
gl: entrada do ficheiro de contrasinais non válida

en: invalid shadow group file entry
gl: entrada do ficheiro de grupos shadow non válida

en: invalid shadow password file entry
gl: entrada do ficheiro de contrasinais shadow non válida

en: invalid user name '%s'
gl: nome de usuario "%s" non válido

en: lastlog: unexpected argument: %s
gl: lastlog: non se esperaba un argumento: %s

en: login time exceeded
gl: superouse o tempo de entrada

en: login: PAM Failure, aborting: %s
gl: login: Fallo en PAM, a abortar: %s

en: login: abort requested by PAM
gl: login: cancelación solicitada por PAM

en: malloc(%d) failed
gl: A chamada a malloc(%d) fallou

en: never
gl: nunca

en: no change
gl: ningún cambio

en: no matching group file entry
gl: non hai unha entrada no ficheiro de grupos que coincida

en: no matching password file entry
gl: non hai unha entrada no ficheiro de contrasinais que coincida

en: passwd: pam_start() failed, error %d
gl: passwd: a chamada a pam_start() fallou, erro %d

en: passwd: password updated successfully
gl: passwd: o contrasinal actualizouse con éxito

en: password must be changed
gl: debe cambiarse o contrasinal

en: rotated
gl: rotado

en: shadow group %s: no administrative user %s
gl: grupo shadow %s: non existe o usuario administrativo %s

en: shadow group %s: no user %s
gl: grupo shadow %s: non existe o usuario %s

en: too many groups
gl: hai grupos de máis

en: too short
gl: curto de máis

en: too similar
gl: semellantes de máis

en: too simple
gl: simple de máis

en: unknown GID: %lu
gl: GID descoñecido: %lu

en: unknown UID: %u
gl: UID descoñecido: %u

en: unknown group: %s
gl: grupo descoñecido: %s

en: user %s: directory %s does not exist
gl: usuario %s: o directorio %s non existe

en: user %s: last password change in the future
gl: usuario %s: último cambio de contrasinal no futuro

en: user %s: no group %u
gl: usuario %s: non existe o grupo %u

en: user %s: program %s does not exist
gl: usuario %s: o programa %s non existe
