Shadow 980726 - en to el translation catalogue (388 entries)

en: 		[-d home [-m]] [-s shell] [-c comment] [-l new_name]
el: 		[-d μητρικός_κατάλογος [-m]] [-s φλοιός] [-c σχόλιο]
    		[-l νέο_όνομα]

en: 	Full Name: %s
el: 	Πλήρες Όνομα: %s

en: 	Home Phone: %s
el: 	Τηλέφωνο οικίας: %s

en: 	Room Number: %s
el: 	Αριθμός Δωματίου: %s

en: 	Work Phone: %s
el: 	Τηλέφωνο Εργασίας: %s

en: 
    %s: %s is unchanged
el: 
    %s: Το %s δεν άλλαξε

en: 
    Login timed out after %d seconds.
el: 
    Η διαδικασία εισόδου τερματίστηκε μετά από %d δευτερόλεπτα.

en: 
    System closed for routine maintenance
el: 
    Το σύστημα έκλεισε για συντήρηση ρουτίνας

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
el: 
    Πληκτρολογήστε control-d για να συνεχίσετε με την κανονική έναρξη,
    (ή δώστε το συνθηματικό του root για συντήρηση του συστήματος):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
el: 
    Προσοχή: αδύναμο συνθηματικό (εισάγετέ το πάλι για να το χρησιμοποιήσετε).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
el: 
    [Παράκαμψη αποσύνδεσης -- Η είσοδος του root επετράπη.]

en:                [-d home] [-s shell] [-c comment] [-m [-k template]]
el:                [-d μητρικός_κατάλογος] [-s φλοιός] [-c σχόλιο]
                   [-m [-k κανόνας]]

en:                [-f inactive] [-e expire]
el:                [-f ανενεργό] [-e λήξη]

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
el:        %s [-A χρήστης,...] [-M χρήστης,...] ομάδα

en:        %s [-M user,...] group
el:        %s [-M χρήστης,...] ομάδα

en:        %s [-a user] group
el:        %s [-a χρήστης] ομάδα

en:        %s [-d user] group
el:        %s [-d χρήστης] ομάδα

en:        %s [-p] -r host
el:        %s [-p] -r σύστημα

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
el:        %s [-p] [-h σύστημα] [-f όνομα]

en:        %s [-x max] [-n min] [-w warn] [-i inact] name
el:        %s [-x μεγ.] [-n ελάχ.] [-w προειδ.] [-i ανενεργό] όνομα

en:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} name
el:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} όνομα

en:        useradd -D [-g group] [-b base] [-s shell]
el:        useradd -D [-g ομάδα] [-b βάση] [-s φλοιός]

en:   %s on %s
el:   %s στο %s

en:   Choose a new password.
el:    Επιλέξτε ένα νέο συνθηματικό.

en:   Contact the system administrator.
el:   Επικοινωνήστε με τον διαχειριστή του συστήματος.

en:  [%lds left]
el:  [%lds απέμειναν]

en:  [%lds lock]
el:  [%lds κλείδωμα]

en:  from %.*s
el:  από %.*s

en:  groups=
el:  ομάδες=

en:  on `%.100s'
el:  στο `%.100s'

en:  on `%.100s' from `%.200s'
el:  στο `%.100s' από `%.200s'

en: %d %s since last login.  Last was %s on %s.
el: %d %s από την τελευταία είσοδο. Η τελευταία ήταν στις %s στο %s.

en: %s is an invalid shell.
el: %s δεν είναι έγκυρος φλοιός.

en: %s's Password:
el: Του %s το Συνθηματικό:

en: %s: "%s" contains illegal characters
el: %s: "%s" περιέχει μη έγκυρους χαρακτήρες

en: %s: %s
    (Ignored)
el: %s: %s
    (Αγνοήθηκε)

en: %s: %s is a not a valid group name
el: %s: Το %s δεν είναι έγκυρο όνομα ομάδας

en: %s: %s is not a unique name
el: %s: Το %s δεν είναι μοναδικό όνομα

en: %s: %s is the NIS master
el: %s: Ο %s είναι ο κύριος διακομιστής NIS

en: %s: %s not found in /etc/passwd
el: %s: Ο %s δεν βρέθηκε στο /etc/passwd

en: %s: %s not owned by %s, not removing
el: %s: Το %s δεν ανήκει στον %s, δεν αφαιρείται

en: %s: -O requires NAME=VALUE
el: %s: -O απαιτεί ΌΝΟΜΑ=ΤΙΜΗ

en: %s: Cannot determine your user name.
el: %s: Δεν είναι δυνατόν να καθοριστεί το όνομα χρήστη σας.

en: %s: Cannot execute %s
el: %s: Αδυναμία εκτέλεσης του %s

en: %s: Invalid entry: %s
el: %s: Μη έγκυρη καταχώρηση: %s

en: %s: Not a tty
el: %s: Δεν είναι tty

en: %s: Permission denied
el: %s: Άδεια απορρίφθηκε

en: %s: Permission denied.
el: %s: Άδεια απορρίφθηκε.

en: %s: Try again later
el: %s: Ξαναδοκιμάστε αργότερα

en: %s: Unknown user %s
el: %s: Αγνωστος ο χρήστης %s

en: %s: WARNING!  Must be set-UID root!
el: %s: ΠΡΟΣΟΧΗ!  Πρέπει να έχει τεθεί το bit παραχώρησης ταυτότητας root!

en: %s: `%s' is the NIS master for this client.
el: %s: `%s' είναι ο κύριος διακομιστής NIS γι'αυτόν τον εξυπηρετούμενο.

en: %s: can't chown %s
el: %s: Αδυναμία αλλαγής ιδιοκτήτη(chown) του %s

en: %s: can't create %s
el: %s: αδυναμία δημιουργίας του %s

en: %s: can't delete shadow group file
el: %s: Δεν είναι δυνατόν να διαγραφεί το αρχείο σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: can't delete shadow password file
el: %s: Δεν είναι δυνατόν να διαγραφεί το αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: can't get lock
el: %s: Αδυναμία δημιουργίας κλειδώματος

en: %s: can't get shadow lock
el: %s: Αδυναμία δημιουργίας κλειδώματος του αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: can't get unique gid
el: %s: αδυναμία εύρεσης μοναδικού gid

en: %s: can't get unique uid
el: %s: αδυναμία ευρεσης μοναδικού uid

en: %s: can't lock /etc/passwd.
el: %s: αδυναμία κλειδώματος του /etc/passwd.

en: %s: can't lock files, try again later
el: %s: αδυναμία κλειδώματος αρχείων, ξαναδοκιμάστε αργότερα

en: %s: can't lock group file
el: %s: αδυναμία κλειδώματος του αρχείου ομάδων

en: %s: can't lock passwd file
el: %s: αδυναμία κλειδώματος του αρχείου συνθηματικών

en: %s: can't lock password file
el: %s: αδυναμία κλειδώματος του αρχείου συνθηματικών

en: %s: can't lock shadow file
el: %s: αδυναμία κλειδώματος του αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: can't lock shadow group file
el: %s: αδυναμία κλειδώματος του αρχείου σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: can't open file
el: %s: αδυναμία ανοίγματος του αρχείου

en: %s: can't open files
el: %s: αδυναμία ανοίγματος των αρχείων

en: %s: can't open group file
el: %s: αδυναμία ανοίγματος του αρχείου ομάδων

en: %s: can't open passwd file
el: %s: αδυναμία ανοίγματος του αρχείου συνθηματικών

en: %s: can't open password file
el: %s: αδυναμία ανοίγματος του αρχείου συνθηματικών

en: %s: can't open shadow file
el: %s: αδυναμία ανοίγματος του αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: can't open shadow group file
el: %s: αδυναμία ανοίγματος του αρχείου σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: can't re-write file
el: %s: αδυναμία επανεγγραφής αρχείου

en: %s: can't re-write shadow file
el: %s: αδυναμία επανεγγραφής αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: can't remove shadow group %s
el: %s: αδυναμία αφαίρεσης  της ομάδας %s, από το αρχείο σκιωδών συνθηματικών
    ομάδων

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
el: %s: αδυναμία επαναφοράς %s: %s (οι αλλαγές είναι στο %s)

en: %s: can't rewrite password file
el: %s: αδυναμία επανεγγραφής αρχείου συνθηματικών

en: %s: can't rewrite shadow password file
el: %s: αδυναμία επανεγγραφής αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: can't unlock file
el: %s: αδυναμία ξεκλειδώματος αρχείου

en: %s: can't update DBM files
el: %s: αδυναμία ανανέωσης των DBM αρχείων

en: %s: can't update DBM shadow files
el: %s: αδυναμία ανανέωσης των DBM αρχείων σκιωδών συνθηματικών

en: %s: can't update entry
el: %s: αδυναμία ανανέωσης καταχώρησης

en: %s: can't update entry for group %s
el: %s: αδυναμία ανανέωσης καταχώρησης για την ομάδα %s

en: %s: can't update entry for user %s
el: %s: αδυναμία ανανέωσης καταχώρησης για τον χρήστη %s

en: %s: can't update group file
el: %s: αδυναμία ανανέωσης για το αρχείο ομάδων

en: %s: can't update passwd entry for %s
el: %s: αδυναμία ανανέωσης καταχώρησης συνθηματικού για τον %s

en: %s: can't update passwd file
el: %s: αδυναμία ανανέωσης αρχείου συνθηματικών

en: %s: can't update password file
el: %s: αδυναμία ανανέωσης αρχείου συνθηματικών

en: %s: can't update shadow entry
el: %s: αδυναμία ανανέωσης καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: can't update shadow entry for %s
el: %s: αδυναμία ανανέωσης καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών για τον %s

en: %s: can't update shadow file
el: %s: αδυναμία ανανέωσης καταχώρησης του αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: can't update shadow group file
el: %s: αδυναμία ανανέωσης του αρχείου σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: can't update shadow password file
el: %s: αδυναμία ανανέωσης του αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: cannot add new dbm group entry
el: %s: αδυναμία προσθήκης νέας dbm καταχώρησης στο αρχείο ομάδων

en: %s: cannot add new dbm shadow group entry
el: %s: αδυναμία προσθήκης νέας dbm καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: cannot change user `%s' on NIS client.
el: %s: αδυναμία αλλαγής χρήστη `%s' στον NIS εξυπηρετούμενο.

en: %s: cannot create directory %s
el: %s: αδυναμία δημιουργίας καταλόγου %s

en: %s: cannot create new defaults file
el: %s: αδυναμία δημιουργίας νέου αρχείου προκαθορισμένων ρυθμίσεων

en: %s: cannot lock file %s
el: %s: αδυναμία κλειδώματος του αρχείου %s

en: %s: cannot lock shadow password file
el: %s: αδυναμία κλειδώματος του αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: cannot open DBM files for %s
el: %s: αδυναμία ανοίγματος DBM αρχείων για το %s

en: %s: cannot open file %s
el: %s: αδυναμία ανοίγματος αρχείου %s

en: %s: cannot open group file
el: %s: αδυναμία ανοίγματος αρχείου ομάδων

en: %s: cannot open shadow group file
el: %s: αδυναμία ανοίγματος αρχείου σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: cannot open shadow password file
el: %s: αδυναμία ανοίγματος αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: cannot overwrite file %s
el: %s: αδυναμία εγγραφής πάνω από το αρχείο %s

en: %s: cannot remove user's primary group.
el: %s: αδυναμία αφαίρεσης της πρωταρχικής ομάδας του χρήστη.

en: %s: cannot rename directory %s to %s
el: %s: αδυναμία μετονομασίας του καταλόγου %s σε %s

en: %s: cannot rewrite group file
el: %s: αδυναμία επανεγγραφής του αρχείου ομάδων

en: %s: cannot rewrite password file
el: %s: αδυναμία επανεγγραφής του αρχείου συνθηματικών

en: %s: cannot rewrite shadow group file
el: %s: αδυναμία επανεγγραφής του αρχείου σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: cannot rewrite shadow password file
el: %s: αδυναμία επανεγγραφής του αρχείου σκιωδών συνθηματικών

en: %s: cannot update dbm group entry
el: %s: αδυναμία ανανέωσης της dbm καταχώρησης στο αρχείο ομάδων

en: %s: cannot update file %s
el: %s: αδυναμία ανανέωσης αρχείου %s

en: %s: directory %s exists
el: %s: ο κατάλογος %s υπάρχει

en: %s: do not include "l" with other flags
el: %s: Να μην συμπεριλαμβάνετε το "l" με τις άλλες ενδείξεις

en: %s: error adding new group entry
el: %s: Σφάλμα κατά την προσθήκη νέας καταχώρησης στο αρχείο ομάδων

en: %s: error adding new password entry
el: %s: Σφάλμα κατά την προσθήκη νέας καταχώρησης στο αρχείο συνθηματικών

en: %s: error adding new shadow password entry
el: %s: Σφάλμα κατά την προσθήκη νέας καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: error adding password dbm entry
el: %s: Σφάλμα κατά την προσθήκη νέας καταχώρησης στο dbm αρχείο συνθηματικών

en: %s: error adding record for
el: %s: Σφάλμα κατά την προσθήκη καταχώρησης για

en: %s: error changing fields
el: %s: Σφάλμα κατά την αλλαγή πεδίων

en: %s: error changing password entry
el: %s: Σφάλμα κατά την αλλαγή καταχώρησης συνθηματικού

en: %s: error deleting password dbm entry
el: %s: Σφάλμα κατά την διαγραφή καταχώρησης στο dbm αρχείο συνθηματικών

en: %s: error deleting password entry
el: %s: Σφάλμα κατά την διαγραφή καταχώρησης στο αρχείο συνθηματικών

en: %s: error deleting shadow passwd dbm entry
el: %s: Σφάλμα κατά την διαγραφή καταχώρησης στο dbm αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: error deleting shadow password entry
el: %s: Σφάλμα κατά την διαγραφή καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: error detected, changes ignored
el: %s: Ανιχνέυτηκε σφάλμα, οι αλλαγές αγνοήθηκαν

en: %s: error locking group file
el: %s: Σφάλμα κατά το κλείδωμα του αρχείου ομάδων

en: %s: error locking shadow group file
el: %s: Σφάλμα κατά το κλείδωμα του αρχείου σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: error opening group file
el: %s: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του αρχείου ομάδων

en: %s: error opening shadow group file
el: %s: Σφάλμα κατά το άνοιγμα του αρχείου σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: error parsing line "%s"
el: %s: Σφάλμα κατά την επεξεργασία της γραμμής "%s"

en: %s: error removing directory %s
el: %s: Σφάλμα κατά την διαγραφή του καταλόγου %s

en: %s: error removing group dbm entry
el: %s: Σφάλμα κατά την διαγραφή καταχώρησης στο dbm αρχείο ομάδων

en: %s: error removing group entry
el: %s: Σφάλμα κατά την διαγραφή καταχώρησης ομάδας

en: %s: error removing passwd dbm entry
el: %s: Σφάλμα κατά την αφαίρεση καταχώρησης από το dbm αρχείο συνθηματικών

en: %s: error removing password entry
el: %s: Σφάλμα κατά την αφαίρεση καταχώρησης στο αρχείο συνθηματικών

en: %s: error removing shadow group dbm entry
el: %s: Σφάλμα κατά την αφαίρεση καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: error removing shadow group entry
el: %s: Σφάλμα κατά την αφαίρεση καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: error removing shadow passwd dbm entry
el: %s: Σφάλμα κατά την αφαίρεση καταχώρησης στο dbm αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: error removing shadow password entry
el: %s: Σφάλμα κατά την αφαίρεση καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: error updating files
el: %s: Σφάλμα κατά την ενημέρωση αρχείων

en: %s: error updating group entry
el: %s: Σφάλμα κατά την ανανέωση καταχωρήσης ομάδας

en: %s: error updating password dbm entry
el: %s: Σφάλμα κατά την ανανέωση καταχωρήσεων στο dbm αρχείο συνθηματικών

en: %s: error updating password file
el: %s: Σφάλμα κατά την ανανέωση καταχωρήσεων στο αρχείο συνθηματικών

en: %s: error updating shadow file
el: %s: Σφάλμα κατά την ανανέωση καταχωρήσεων στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: error updating shadow passwd dbm entry
el: %s: Σφάλμα κατά την ανανέωση καταχωρήσεων στο dbm αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: %s: fields too long
el: %s: Πολύ μακριά πεδία

en: %s: gid %u is not unique
el: %s: Το uid %u δεν είναι μοναδικό

en: %s: group %s does not exist
el: %s: Η ομάδα %s δεν υπάρχει

en: %s: group %s exists
el: %s: Η ομάδα %s υπάρχει

en: %s: group %s is a NIS group
el: %s: Η ομάδα %s είναι NIS ομάδα

en: %s: group `%s' is a NIS group.
el: %s: Η ομάδα `%s' είναι NIS ομάδα.

en: %s: invalid base directory `%s'
el: %s: Μη έγκυρος κατάλογος βάσης `%s'

en: %s: invalid comment `%s'
el: %s: Μη έγκυρο σχόλιο `%s'

en: %s: invalid date `%s'
el: %s: Μη έγκυρη ημερομηνία `%s'

en: %s: invalid field `%s'
el: %s: Μη έγκυρο πεδίο `%s'

en: %s: invalid group %s
el: %s: Μη έγκυρη ομάδα `%s'

en: %s: invalid home directory `%s'
el: %s: Μη έγκυρος μητρικός κατάλογος χρήστη `%s'

en: %s: invalid home phone: "%s"
el: %s: Μη έγκυρο τηλέφωνο οικίας: `%s'

en: %s: invalid name: "%s"
el: %s: Μη έγκυρο όνομα: `%s'

en: %s: invalid numeric argument `%s'
el: %s: Μη έγκυρη αριθμητική παράμετρος `%s'

en: %s: invalid room number: "%s"
el: %s: Μη έγκυρος αριθμός δωματίου: `%s'

en: %s: invalid shell `%s'
el: %s: Μη έγκυρος φλοιός `%s'

en: %s: invalid user name '%s'
el: %s: Μη έγκυρο όνομα χρήστη `%s'

en: %s: invalid work phone: "%s"
el: %s: Μη έγκυρο τηλέφωνο εργασίας: `%s'

en: %s: line %d: can't create GID
el: %s: γραμμή %d: αδυναμία δημιουργίας GID

en: %s: line %d: can't create UID
el: %s: γραμμή %d: αδυναμία δημιουργίας UID

en: %s: line %d: can't update entry
el: %s: γραμμή %d: αδυναμία ανανέωσης καταχώρησης

en: %s: line %d: can't update password
el: %s: γραμμή %d: αδυναμία ανανέωση συνθηματικού

en: %s: line %d: cannot find user %s
el: %s: γραμμή %d: αδυναμία εύρεσης χρήστη %s

en: %s: line %d: cannot update password entry
el: %s: γραμμή %d: αδυναμία ανανέωσης καταχώρησης συνθηματικού

en: %s: line %d: chown failed
el: %s: γραμμή %d: αποτυχία αλλαγής ιδιοκτήτη(chown)

en: %s: line %d: invalid line
el: %s: γραμμή %d: μη έγκυρη γραμμή

en: %s: line %d: line too long
el: %s: γραμμή %d: πολύ μεγάλη γραμμή

en: %s: line %d: missing new password
el: %s: γραμμή %d: έλλειψη νέου συνθηματικού

en: %s: line %d: mkdir failed
el: %s: γραμμή %d: αποτυχία δημιουργίας καταλόγου(mkdir)

en: %s: line %d: unknown user %s
el: %s: γραμμή %d: άγνωστος χρήστης %s

en: %s: must be run from a terminal
el: %s: πρέπει να εκτελεστεί από τερματικό

en: %s: name %s is not unique
el: %s: Το όνομα %s δεν είναι μοναδικό

en: %s: no DBM database on system - no action performed
el: %s: Δεν υπάρχει DBM βάση δεδομένων στο σύστημα - καμιά ενέργεια δεν εκτελείται

en: %s: no changes
el: %s: καμιά αλλαγή

en: %s: no flags given
el: %s: Δεν δόθηκαν ενδείξεις

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
el: %s: Δεν διαγράφεται ο κατάλογος %s (θα αφαιρούσε τον μητρικό κατάλογο του χρήστη %s)

en: %s: out of memory
el: %s: δεν υπάρχει ελεύθερη μνήμη

en: %s: out of memory in update_group
el: %s: δεν υπάρχει ελεύθερη μνήμη στο update_group

en: %s: out of memory in update_gshadow
el: %s:  στο update_gshadow

en: %s: pam_start: error %d
el: %s: pam_start: σφάλμα %d

en: %s: permission denied
el: %s: άδεια απορρίφθηκε

en: %s: rebuild the group database
el: %s: επανακτίστε την βάση δεδομένων ομάδων

en: %s: rebuild the shadow group database
el: %s: επανακτίστε την βάση δεδομένων των σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: rename: %s
el: %s: μετονομασία: %s

en: %s: repository %s not supported
el: %s: η αποθήκη %s δεν υποστηρίζεται

en: %s: shadow group passwords required for -A
el: %s: σκιώδη συνθηματικά ομάδων απαιτούνται για το -A

en: %s: shadow passwords required for -e
el: %s: σκιώδη συνθηματικά απαιτούνται για το -e

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
el: %s: σκιώδη συνθηματικά απαιτούνται για το -e και -f

en: %s: shadow passwords required for -f
el: %s: σκιώδη συνθηματικά απαιτούνται για -f

en: %s: the beginning with
el: %s: η αρχή με

en: %s: the files have been updated
el: %s: τα αρχεία ανανεώθηκαν

en: %s: the files have been updated; run mkpasswd
el: %s: τα αρχεία ανανεώθηκαν. Εκτελέστε mkpasswd

en: %s: too many groups specified (max %d).
el: %s: Προσδιορίστηκαν υπερβολικές ομάδες (μεγ. %d).

en: %s: uid %lu is not unique
el: %s: Το uid %lu δεν είναι μοναδικό

en: %s: uid %u is not unique
el: %s: Το uid %u δεν είναι μοναδικό

en: %s: unable to lock group file
el: %s: Αδυναμία κλειδώματος του αρχείου ομάδων

en: %s: unable to lock password file
el: %s: Αδυναμία κλειδώματος του αρχείου συνθηματικών

en: %s: unable to lock shadow group file
el: %s: Αδυναμία κλειδώματος του αρχείου σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: unable to open group file
el: %s: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου ομάδων

en: %s: unable to open password file
el: %s: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου συνθηματικών

en: %s: unable to open shadow group file
el: %s: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: %s: unknown gid %s
el: %s: άγνωστο gid %s

en: %s: unknown group %s
el: %s: άγνωστη ομάδα %s

en: %s: unknown member %s
el: %s: άγνωστο μέλος %s

en: %s: unknown user
el: %s: άγνωστος χρήστης

en: %s: unknown user %s
el: %s: άγνωστος χρήστης %s

en: %s: unknown user: %s
el: %s: άγνωστος χρήστης: %s

en: %s: user %s does not exist
el: %s: Ο χρήστης %s δεν υπάρχει

en: %s: user %s exists
el: %s: Ο χρήστης %s υπάρχει

en: %s: user %s is a NIS user
el: %s: Ο χρήστης %s είναι NIS χρήστης

en: %s: user %s is currently logged in
el: %s: Ο χρήστης %s βρίσκεται στο σύστημα

en: %s: warning: %s not owned by %s
el: %s: προειδοποίηση: Το %s δεν ανήκει στον %s

en: %s: warning: %s not owned by %s, not removing
el: %s: προειδοποίηση: Το %s δεν ανήκει στον %s, δεν διαγράφεται

en: %s: warning: can't remove
el: %s: προειδοποίηση: αδυναμία διαγραφής

en: (Enter your own password.)
el: (Εισάγετε το δικό σας συνθηματικό.)

en: **Never logged in**
el: **Καμιά είσοδος στο σύστημα**

en: Access to su to that account DENIED.
el: Πρόσβαση στη su σε αυτόν τον λογαριασμό ΑΡΝΗΘΗΚΕ.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
el: Ημερομηνία Λήξης Λογαριασμού (ΧΧΧΧ-ΜΜ-ΗΗ)

en: Account Expires:
el: Το συνθηματικό λήγει:

en: Adding user %s to group %s
el: Προσθήκη του χρήστη %s στην ομάδα %s

en: Bad password: %s.
el: Κακό συνθηματικό: %s.

en: Can't change root directory to "%s"
el: Αδυναμία αλλαγής του πρωταρχικού καταλόγου σε "%s"

en: Cannot change ID to root.
el: Αδυναμία αλλαγής ταυτότητας χρήστη σε root.

en: Cannot commit password file changes.
el: Αδυναμία εισαγωγής των αλλαγών στο αρχείο συνθηματικών.

en: Cannot execute %s
el: Αδυναμία εκτέλεσης %s

en: Cannot lock the password file; try again later.
el: Αδυναμία κλειδώματος του αρχείου συνθηματικών. Δοκιμάστε αργότερα.

en: Cannot open the password file.
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου συνθηματικών.

en: Cannot unlock the password file.
el: Αδυναμία ξεκλειδώματος του αρχείου συνθηματικών

en: Changing password for %s
el: Αλλαγή συνθηματικού για τον %s

en: Changing the aging information for %s
el: Αλλαγή πληροφοριών χρόνου για τον %s

en: Changing the login shell for %s
el: Αλλάγή του φλοιού για τον %s

en: Changing the password for group %s
el: Αλλαγή του συνθήματος για την ομάδα %s

en: Changing the user information for %s
el: Αλλαγή πληροφοριών χρήστη για τον %s

en: Could not allocate space for config info.
el: Αδυναμία δέσμευσης χώρου για πληροφορίες διαμόρφωσης.

en: Could not set %s's secret key: is the keyserv daemon running?
el: Δεν είναι δυνατόν να τεθεί το μυστικό κλειδί του %s: Εκτελείται ο
    διακομιστής κλειδιών;

en: EXPIRE=%s
el: ΛΗΞΗ=%s

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
el: Εισάγετε το νέο συνθηματικό (ελάχιστο %d, μέγιστο %d χαρακτήρες)
    Παρακαλώ χρησιμοποιήστε ένα συνδυασμό από κεφαλαία και μικρά γράμματα
    καθώς και αριθμούς.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
el: Εισάγετε την νέα τιμή, ή πιέστε ENTER για την προκαθορισμένη

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
el: Εισάγετε την νέα τιμή, ή πιέστε ENTER για την προκαθορισμένη

en: Enter the new value, or press return for the default
el: Εισάγετε την νέα τιμή, ή πιέστε ENTER για την προκαθορισμένη

en: Entering System Maintenance Mode
el: Έναρξη Κατάστασης Συντήρησης Συστήματος

en: Environment overflow
el: Υπερχείλιση περιβάλλοντος

en: Error updating the DBM password entry.
el: Σφάλμα κατά την ανανέωση της καταχώρησης στο dbm αρχείο συνθηματικών.

en: Error updating the password entry.
el: Σφάλμα κατά την ανανέωση καταχώρησης στο αρχείο συνθηματικών.

en: Full Name
el: Πλήρες όνομα

en: GROUP=%u
el: ΟΜΑΔΑ=%u

en: HOME=%s
el: ΜΗΤΡΙΚΟΣ_ΚΑΤΑΛΟΓΟΣ=%s

en: Home Phone
el: Τηλέφωνο Οικίας

en: INACTIVE=%ld
el: ΑΝΕΝΕΡΓΟΣ=%ld

en: Inactive:	%ld
el: Ανενεργός:	%ld

en: Incorrect password for `%s'
el: Εσφαλμένο συνθηματικό για τον `%s'

en: Invalid login time
el: Εσφαλμένη ώρα εισόδου

en: Invalid root directory "%s"
el: Μη έγκυρος πρωταρχικός κατάλογος "%s"

en: Last Change:
el: Τελευταία αλλαγή:

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
el: Τελευταία αλλαγή συνθηματικού (ΧΧΧΧ-ΜΜ-ΗΗ)

en: Last login: %.19s on %s
el: Τελευταία είσοδος: %.19s στο %s

en: Last login: %s on %s
el: Τελευταία είσοδος: %s στο %s

en: Login Shell
el: Κέλυφος Εισόδου

en: Login incorrect
el: Διαδικασία εισόδου απέτυχε

en: Maximum Password Age
el: Μέγιστη διάρκεια συνθηματικού

en: Maximum:	%ld
el: Μέγιστο:	%ld

en: Minimum Password Age
el: Μικρότερη διάρκεια συνθηματικού

en: Minimum:	%ld
el: Ελάχιστο:	%ld

en: Never
el: Ποτέ

en: New Password:
el: Νέο Συνθηματικό:

en: New password:
el: Νέο Συνθηματικό:

en: No
el: Οχι

en: No directory, logging in with HOME=/
el: Χωρίς κατάλογο, εισαγωγή με ΜΗΤΡΙΚΟ_ΚΑΤΑΛΟΓΟ=/

en: No mail.
el: Κανένα γράμμα.

en: No password entry for 'root'
el: Δεν υπάρχει καταχώρηση συνθηματικού για τον 'root'

en: No password file
el: Δεν υπάρχει αρχείο συνθηματικών

en: No shell
el: Δεν υπάρχει φλοιός

en: Old password:
el: Παλιό Συνθηματικό:

en: Other
el: Αλλο

en: Password Expiration Warning
el: Προειδοποίηση λήξης συνθηματικού

en: Password Expires:
el: Το συνθηματικό λήγει:

en: Password Inactive
el: Ανενεργό συνθηματικό

en: Password Inactive:
el: Ανενεργό συνθηματικό:

en: Password authentication bypassed.
el: Παράκαμψη εξακρίβωσης με συνθηματικό.

en: Password changed.
el: Το συνθηματικό άλλαξε.

en: Password does not decrypt secret key for %s.
el: Το συνθηματικό δεν αποκωδικοποιεί το μυστικό κλειδί για το(ν) %s.

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Permission denied.
el: Άδεια απορρίφθηκε.

en: Please enter your OWN password as authentication.
el: Παρακαλώ εισάγετε το ΔΙΚΟ σας συνθηματικό για εξακρίβωση.

en: Re-enter new password:
el: Επανεισάγετε το νέο συνθηματικό:

en: Removing user %s from group %s
el: Διαγράφη του χρήστη %s από την ομάδα %s

en: Room Number
el: Αριθμός δωματίου

en: SHELL=%s
el: ΚΕΛΥΦΟΣ=%s

en: SKEL=%s
el: ΣΚΕΛ=%s

en: Sorry, the password for %s cannot be changed yet.
el: Συγνώμη, το συνθηματικό για τον %s δεν μπορεί να αλλάξει ακόμη.

en: Sorry.
el: Λυπάμαι.

en: Sorry.
el: Λυπάμαι.

en: Starting rad_login
el: Έναρξη rad_login

en: The password for %s cannot be changed.
el: Το συνθηματικό για τον %s δεν μπορεί να αλλάξει.

en: The password for %s is unchanged.
el: Το συνθηματικό για τον %s δεν άλλαξε.

en: They don't match; try again
el: Δεν ταιριάζουν. Δοκιμάστε ξανά

en: They don't match; try again.
el: Δεν ταιριάζουν. Δοκιμάστε ξανά.

en: Too many logins.
el: Πολλές είσοδοι στο σύστημα.

en: Try again.
el: Ξαναδοκιμάστε.

en: Unable to cd to "%s"
el: Αδυναμία αλλαγής καταλόγου στον "%s"

en: Unable to change tty %s
el: Αδυναμία αλλαγής tty %s

en: Unknown User: %s
el: Αγνωστος χρήστης: %s

en: Unknown error %d
el: Αγνωστο σφάλμα %d

en: Unknown id: %s
el: Αγνωστη ταυτότητα: %s

en: Usage:
    `vipw' edits /etc/passwd        `vipw -s' edits /etc/shadow
    `vigr' edits /etc/group         `vigr -s' edits /etc/gshadow
el: Χρήση:
    `vipw' σύντασει το /etc/passwd        `vipw -s' συντάσσει το /etc/shadow
    `vigr' σύντασει το /etc/group         `vigr -s' συντάσσει το /etc/gshadow

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
el: Usage: %s [-f πλήρες_όνομα] [-r αρίθμ_δωματίου] [-w τηλ_εργασίας]
    	[-h τηλ_οικίας] [-o άλλο] [χρήστης]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
el: Χρήση: %s [-f πλήρες_όνομα] [-r αριθμ_δωματίου] [-w τηλ_δωματίου]
    [-h τηλ_οικίας]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
el: Χρήση: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd]
el: Χρήση: %s [-q] [-r] [-s] [passwd]

en: Usage: %s [-s shell] [name]
el: Χρήση: %s [-s φλοιός] [όνομα]

en: Usage: %s [-vf] [-p|g] file
el: Χρήση: %s [-vf] [-p|g] αρχείο

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp] file
el: Χρήση: %s [-vf] [-p|g|sp] αρχείο

en: Usage: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] file
el: Χρήση: %s [-vf] [-p|g|sp|sg] αρχείο

en: Usage: %s [input]
el: Χρήση: %s [είσοδος]

en: Usage: chage [-l] [-m min_days] [-M max_days] [-W warn]
                 [-I inactive] [-E expire] [-d last_day] user
el: Χρήση: chage [-l] [-m ελαχ_μέρες] [-M μεγ_μέρες] [-W προειδ.]
                 [-I ανενεργό] [-E λήξη] [-d τελευταία_μέρα] χρήστης

en: Usage: expiry {-f|-c}
el: Χρήση: expiry {-f|-c}

en: Usage: groupadd [-g gid [-o]] [-f] group
el: χρήση: groupadd [-g gid [-o]] [-f] ομάδα

en: Usage: useradd [-u uid [-o]] [-g group] [-G group,...]
el: χρήση: useradd [-u uid [-o]] [-g ομάδα] [-G ομάδα,...]

en: Username                Port     Latest
el: Όνομα_Χρήστη            Θύρα     Τελευταία

en: Username         Port     From             Latest
el: Όνομα_Χρήστη     Θύρα     Από              Τελευταία

en: Username   Failures  Maximum  Latest
el: Όνομα_Χρήστη Αποτυχίες Μέγιστο Τελευταία

en: Warning:	%ld
el: Προειδοποίηση:	%ld

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
el: Προειδοποίηση: Η είσοδος επανενεργοποιήθηκε μετά από προσωρινό αποκλεισμό.

en: Warning: too many groups
el: Προειδοποίηση: Πολλές ομάδες

en: Warning: unknown group %s
el: Προειδοποίηση: άγνωστη ομάδα %s

en: Who are you?
el: Ποιος είσαι;

en: Work Phone
el: Τηλέφωνο Εργασίας

en: You are not authorized to su %s
el: Δεν έχετε άδεια για su %s

en: You have mail.
el: Έχετε γράμματα.

en: You have new mail.
el: Έχετε νέα γράμματα.

en: You may not change $%s
el: Δεν μπορείτε να αλλάξετε το $%s

en: You may not change the password for %s.
el: Δεν μπορείτε να αλλάξετε το συνθηματικό για το(ν) %s.

en: You may not change the shell for %s.
el: Δεν μπορείτε να αλλάξετε το φλοιό για το(ν) %s.

en: Your login has expired.
el: Ο κωδικός εισόδου σας έχει λήξει.

en: Your password has expired.
el: Το συνθηματικό σας έχει λήξει.

en: Your password is inactive.
el: Το συνθηματικό σας είναι ανενεργό.

en: Your password will expire in %ld days.
el: Το συνθηματικό σας θα λήξει σε %ld μέρες.

en: Your password will expire today.
el: Το συνθηματικό σας θα λήξει σήμερα.

en: Your password will expire tomorrow.
el: Το συνθηματικό σας θα λήξει αύριο.

en: [-p passwd] [-L|-U] name
el: [-p συνθηματικό] [-L|-U] όνομα

en: added %d entries, longest was %d
el: προστέθηκαν %d καταχωρήσεις, η μεγαλύτερη ήταν %d

en: adding record for name
el: προσθήκη καταχώρησης για όνομα

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
el: σφάλμα διαμόρφωσης - άγνωστο αντικείμενο '%s' (ειδοποιείστε τον διαχειριστή)

en: delete administrative member `%s'?
el: διαγραφή διαχειριστικού μέλους `%s';

en: delete line `%s'?
el: διαγραφή γραμμής `%s';

en: delete member `%s'?
el: διαγραφή μέλους `%s';

en: duplicate group entry
el: αντιγραφή καταχώρησης στο αρχείο ομάδων

en: duplicate password entry
el: αντιγραφή καταχώρησης στο αρχείο συνθηματικών

en: duplicate shadow group entry
el: αντιγραφή καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: duplicate shadow password entry
el: αντιγραφή καταχώρησης στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: failed to change mailbox owner
el: αποτυχία αλλαγής του ιδιοκτήτη του γραμματοκιβωτίου

en: failed to rename mailbox
el: αποτυχία μετονομασίας γραμματοκιβωτίου

en: failure
el: αποτυχία

en: failures
el: αποτυχίες

en: group %s: no user %s
el: ομάδα %s: δεν υπάρχει χρήστης %s

en: invalid group file entry
el: Μη έγκυρη καταχώρηση στο αρχείο ομάδων

en: invalid group name `%s'
el: Μη έγκυρο όνομα ομάδας `%s'

en: invalid password file entry
el: Μη έγκυρη καταχώρηση στο αρχείο συνθηματικών

en: invalid shadow group file entry
el: Μη έγκυρη καταχώρηση στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών ομάδων

en: invalid shadow password file entry
el: Μη έγκυρη καταχώρηση στο αρχείο σκιωδών συνθηματικών

en: invalid user name '%s'
el: Μη έγκυρο όνομα χρήστη '%s'

en: malloc(%d) failed
el: Η κλήση malloc(%d) απέτυχε

en: no matching group file entry
el: Δεν βρέθηκε καταχώρηση στο αρχείο ομάδων που να ταιριάζει

en: no matching password file entry
el: Δεν βρέθηκε καταχώρηση στο αρχείο συνθηματικών που να ταιρίαζει

en: passwd: %s
el: συνθηματικό: %s

en: passwd: pam_start() failed, error %d
el: συνθηματικό: pam_start() απέτυχε, σφάλμα %d

en: shadow group %s: no administrative user %s
el: σκιώδης ομάδα %s: Δεν υπάρχει διαχειριστής χρήστης %s

en: shadow group %s: no user %s
el: σκιώδης ομάδα %s: δεν υπάρχει χρήστης %s

en: too many groups
el: πάρα πολλές ομάδες

en: unknown gid: %lu
el: άγνωστο gid: %lu

en: unknown group: %s
el: άγνωστη ομάδα: %s

en: unknown uid: %u
el: άγνωστο uid: %u

en: unknown user %s
el: άγνωστος χρήστης: %s

en: user %s: directory %s does not exist
el: χρήστης %s: ο κατάλογος %s δεν υπάρχει

en: user %s: last password change in the future
el: χρήστης %s: τελευταία αλλαγή συνθηματικού στο μέλλον

en: user %s: no group %u
el: χρήστης %s: καμιά ομάδα %u

en: user %s: program %s does not exist
el: χρήστης %s: το πρόγραμμα %s δεν υπάρχει
