shadow 4.0.8 - en to eu translation catalogue (351 entries)

en: 		[-d home [-m]] [-s shell] [-c comment] [-l new_name]
eu: 		[-d etxea [-m]] [-s shell] [-c iruzkina] [-l izen_berria]

en: 	Full Name: %s
eu: 	Izen osoa: %s

en: 
    %s login:
eu: 
    %s izena:

en: 
    %s: %s is unchanged
eu: 
    %s: %s ez da aldatu

en: 
    Login timed out after %d seconds.
eu: 
    Saio-hasiera denboraz kanpo %d segundo igarotakoan.

en: 
    System closed for routine maintenance
eu: 
    Sistema aldiko mantenuagatik itxita

en: 
    Type control-d to proceed with normal startup,
    (or give root password for system maintenance):
eu: 
    Sakatu Kontrol+d teklak hasiera arrunta erabiltzeko,
    (edo idatzi root-en pasahitza sistemaren mantentze-lanetarako):

en: 
    Warning: weak password (enter it again to use it anyway).
eu: 
    Oharra: pasahitza ahula da (sartu berriro erabiltzen jarraitzeko).

en: 
    [Disconnect bypassed -- root login allowed.]
eu: 
    [Deskonexioa saltatuta -- root-ek saio-hastea baimenduta.]

en:        %s [-A user,...] [-M user,...] group
eu:            %s [-A erab,...] [-M erab,...] taldea

en:        %s [-M user,...] group
eu:            %s [-M erab,...] taldea

en:        %s [-a user] group
eu:            %s [-a erabiltzailea] taldea

en:        %s [-d user] group
eu:            %s [-d erabiltzailea] taldea

en:        %s [-p] -r host
eu:            %s [-p] -r ostalaria

en:        %s [-p] [-h host] [-f name]
eu:            %s [-p] [-h ostalaria] [-f izena]

en:        %s [-x max] [-n min] [-w warn] [-i inact] name
eu:            %s [-x geh] [-n gutx] [-w abisu] [-i ez-aktib] izena

en:        %s {-l|-u|-d|-S|-e} name
eu:            %s {-l|-u|-d|-S|-e} izena

en:   Choose a new password.
eu:   Aukeratu pasahitz berria.

en:   Contact the system administrator.
eu:   Jarri harremanetan sistema-administratzailearekin.

en:  [%lds left]
eu:  [%lds falta]

en:  [%lds lock]
eu:  [%lds blokeatuta]

en:  from %.*s
eu: %.*s(e)tik

en:  groups=
eu:  taldeak=

en:  on `%.100s'
eu: `%.100s'(e)n

en:  on `%.100s' from `%.200s'
eu: `%.100s'(e)tik `%.200s'(e)ra

en: %d failure since last login.
    Last was %s on %s.
     | %d failures since last login.
    Last was %s on %s.
eu[0]: Hutsegite %d azken saio-hasiertaik.
    Azkena %s izan zen %s(e)n.
eu[1]: %d hutsegite azken saio-hasiertaik.
    Azkena %s izan zen %s(e)n.

en: %s is an invalid shell.
eu: %s shell baliogabea da.

en: %s's Password:
eu: %s (r)en pasahitza:

en: %s: "%s" contains illegal characters
eu: %s:"%s"(e)k karaktere baliogabeak ditu

en: %s: %s
    (Ignored)
eu: %s: %s
    (Ez ikusi egin zaio)

en: %s: %s is not a unique name
eu: %s: %s ez da izen bakarra

en: %s: %s is not a valid group name
eu: %s: %s ez da baliozko talde-izena

en: %s: %s is the NIS master
eu: %s: %s NIS nagusia da

en: %s: %s not found in /etc/group
eu: %s: %s ez da aurkitu /etc/group-en

en: %s: %s not found in /etc/passwd
eu: %s: %s ez da '/etc/paswd'-en aurkitu

en: %s: %s not owned by %s, not removing
eu: %s: %s ez dago %s(r)en jabetzan. ez da ezabatuko

en: %s: -s and -r are incompatibile
eu: %s: -s eta -r ezin dira batera erabili

en: %s: Cannot determine your user name.
eu: %s: Ezin da erabiltzaile-izena zehaztu.

en: %s: Cannot execute %s
eu: %s: Ezin da %s exekutatu

en: %s: Invalid entry: %s
eu: %s: baliogabeko sarrera: %s

en: %s: Not a tty
eu: %s: ez da tty

en: %s: PAM authentication failed
eu: %s: PAM autentifikazioak huts egin du

en: %s: PAM chauthtok failed
eu: %s: PAM chauthtok-ek huts egin du

en: %s: Permission denied.
eu: %s: baimena ukatuta.

en: %s: Try again later
eu: %s: Saiatu geroago

en: %s: WARNING!  Must be set-UID root!
eu: %s: ABISUA!  root-aren set-UID izan behar du

en: %s: You may not view or modify password information for %s.
eu: %s: Ez zenuke %s(r)en shell-a aldatu behar.

en: %s: `%s' is the NIS master for this client.
eu: %s: %s da bezero honen NIS nagusia.

en: %s: can't chown %s
eu: %s:ezin da %s jabez aldatu

en: %s: can't create %s
eu: %s: ezin da %s sortu

en: %s: can't delete shadow group file
eu: %s: ezin da itzalpeko talde-fitxategia ezabatu

en: %s: can't delete shadow password file
eu: %s: ezin da itzalpeko pasahitz-fitxategia ezabatu

en: %s: can't get lock
eu: %s: ezin da blokeatu

en: %s: can't get shadow lock
eu: %s: ezin da 'shadow' blokeatu

en: %s: can't lock /etc/passwd.
eu: %s: ezin da '/etc/passwd' blokeatu.

en: %s: can't lock files, try again later
eu: %s: ezin dira fitxategiak blokeatu, saiatu geroago

en: %s: can't lock group file
eu: %s: ezin da talde-fitxategia blokeatu

en: %s: can't lock passwd file
eu: %s: ezin da pasahitz-fitxategia blokeatu

en: %s: can't lock password file
eu: %s: ezin da pasahitzen fitxategia blokeatu

en: %s: can't lock shadow file
eu: %s: ezin da 'shadow' fitxategia blokeatu

en: %s: can't lock shadow group file
eu: %s: ezin da itzalpeko talde-fitxategia blokeatu

en: %s: can't lock shadow password file
eu: %s: ezin da itzalpeko (shadow) pasahitz-fitxategia blokeatu

en: %s: can't open file
eu: %s: ezin da fitxategia ireki

en: %s: can't open files
eu: %s: ezin dira fitxategiak ireki

en: %s: can't open group file
eu: %s: ezin da talde-fitxategia ireki

en: %s: can't open passwd file
eu: %s: ezin da pasahitz-fitxategia ireki

en: %s: can't open password file
eu: %s: ezin da pasahitzen fitxategia ireki

en: %s: can't open shadow file
eu: %s ezin da 'shadow' fitxategia ireki

en: %s: can't open shadow group file
eu: %s: ezin da itzalpeko talde-fitxategia ireki

en: %s: can't open shadow password file
eu: %s: ezin da itzalpeko (shadow) pasahitz-fitxategia ireki

en: %s: can't re-write file
eu: %s: ezin da fitxategia berridatzi

en: %s: can't re-write shadow file
eu: %s: ezin da 'shadow' fitxategia berridatzi

en: %s: can't remove shadow entry for %s
eu: %s: ezin da %s(r)en itzalpeko sarrera kendu

en: %s: can't remove shadow group %s
eu: %s: ezin da itzalpeko %s taldea ezabatu

en: %s: can't restore %s: %s (your changes are in %s)
eu: %s: ezin da %s leheneratu: %s (zure aldaketak %s(e)n daude)

en: %s: can't rewrite password file
eu: %s: ezin da pasahitzen fitxategia berridatzi

en: %s: can't rewrite shadow password file
eu: %s:ezin da itzalpeko pasahitz-fitxategia berridatzi

en: %s: can't unlock file
eu: %s: ezin da fitxategia desblokeatu

en: %s: can't update entry
eu: %s: ezin da sarrera eguneratu

en: %s: can't update entry for group %s
eu: %s: ezin da %s taldearen sarrera eguneratu

en: %s: can't update entry for user %s
eu: %s: ezin da %s erabiltzailearen sarrera eguneratu

en: %s: can't update group file
eu: %s: ezin da talde-fitxategia eguneratu

en: %s: can't update passwd entry for %s
eu: %s: ezin da %s(r)en pasahitzaren sarrera eguneratu

en: %s: can't update passwd file
eu: %s: ezin da 'passwd' fitxategia eguneratu

en: %s: can't update password file
eu: %s: ezin da pasahitzen fitxategia eguneratu

en: %s: can't update shadow entry
eu: %s: ezin da 'shadow'-eko sarrera eguneratu

en: %s: can't update shadow entry for %s
eu: %s: ezin da %s-ren itzalpeko sarrera eguneratu

en: %s: can't update shadow file
eu: %s: ezin da 'shadow' fitxategia eguneratu

en: %s: can't update shadow group file
eu: %s: ezin da itzalpeko talde-fitxategia eguneratu

en: %s: can't update shadow password file
eu: %s: ezin da itzalpeko (shadow) pasahitz-fitxategia eguneratu

en: %s: cannot change user `%s' on NIS client.
eu: %s: ezin da NIS bezeroko %s erabiltzailea aldatu.

en: %s: cannot create directory %s
eu: %s: ezin da %s direktorioa sortu

en: %s: cannot create new defaults file
eu: %s: ezin da lehenespen fitxategi berria sortu

en: %s: cannot lock file %s
eu: %s: ezin da %s fitxategia blokeatu

en: %s: cannot lock shadow password file
eu: %s: ezin da itzalpeko pasahitz-fitxategia blokeatu

en: %s: cannot open file %s
eu: %s: ezin da %s fitxategia ireki

en: %s: cannot open group file
eu: %s: ezin da talde-fitxategia ireki

en: %s: cannot open new defaults file
eu: %s: ezin da lehenespen fitxategi berria ireki

en: %s: cannot open shadow group file
eu: %s: ezin da itzalpeko talde-fitxategia ireki

en: %s: cannot open shadow password file
eu: %s: ezin da itzalpeko pasahitz-fitxategia ireki

en: %s: cannot remove user's primary group.
eu: %s ezin da erabiltzailearen talde nagusia ezabatu

en: %s: cannot rename directory %s to %s
eu: %s: ezin da %s direktorioa %s gisa izenez aldatu

en: %s: cannot rewrite group file
eu: %s: ezin da 'group' fitxategia berridatzi

en: %s: cannot rewrite password file
eu: %s: ezin da pasahitz-fitxategia berridatzi

en: %s: cannot rewrite shadow group file
eu: %s: ezin da itzalpeko talde-fitxategia berridatzi

en: %s: cannot rewrite shadow password file
eu: %s: ezin da itzalpeko pasahitz-fitxategia berridatzi

en: %s: cannot update file %s
eu: %s: ezin da %s fitxategia eguneratu

en: %s: directory %s exists
eu: %s: %s direktorioa badago

en: %s: do not include "l" with other flags
eu: %s: ez erabili "l" beste bandera batzuekin

en: %s: error adding new group entry
eu: %s: errorea talde sarrera berria gehitzean

en: %s: error adding new password entry
eu: %s: errorea pasahitzaren sarrera berria gehitzean

en: %s: error adding new shadow password entry
eu: %s: errorea itzalpeko pasahitzaren sarrera berria gehitzean

en: %s: error changing fields
eu: %s: errorea eremuak aldatzean

en: %s: error changing password entry
eu: %s: errorea pasahitzaren sarrera aldatzean

en: %s: error deleting password entry
eu: %s: errorea pasahitzaren sarrera ezabatzean

en: %s: error deleting shadow password entry
eu: %s: errorea itzalpeko pasahitzaren sarrera ezabatzean

en: %s: error detected, changes ignored
eu: %s:errorea atzeman da, aldaketak alde batera utzi dira

en: %s: error locking group file
eu: %s: errorea talde-fitxategia blokeatzean

en: %s: error locking shadow group file
eu: %s: errorea itzalpeko talde-fitxategia blokeatzean

en: %s: error opening group file
eu: %s: errorea talde-fitxategia irekitzean

en: %s: error opening shadow group file
eu: %s: errorea itzalpeko talde-fitxategia irekitzean

en: %s: error removing directory %s
eu: %s: errorea %s direktorioa ezabatzean

en: %s: error removing group entry
eu: %s: errorea taldearen sarrera ezabatzean

en: %s: error removing password entry
eu: %s: errorea pasahitzaren sarrera ezabatzean

en: %s: error removing shadow group entry
eu: %s: errorea itzalpeko taldearen sarrera ezabatzean

en: %s: error removing shadow password entry
eu: %s: errorea itzalpeko pasahitzaren sarrera ezabatzean

en: %s: error updating files
eu: %s: errorea fitxategiak eguneratzean

en: %s: error updating group entry
eu: %s: errorea taldearen sarrera eguneratzean

en: %s: error updating password file
eu: %s: errorea pasahitzen fitxategia eguneratzean

en: %s: error updating shadow file
eu: %s: errorea 'shadow' fitxategia eguneratzean

en: %s: fields too long
eu: %s: eremu luzegiak

en: %s: group %s does not exist
eu: %s: %s taldea ez da existitzen

en: %s: group %s exists
eu: %s: %s taldea badago

en: %s: group %s exists - if you want to add this user to that group, use -g.
eu: %s: %s taldea badago - erabiltzaile hau talde honetan gehiteko erabili '-g'

en: %s: group %s is a NIS group
eu: %s: %s taldea NIS talde bat da

en: %s: group `%s' is a NIS group.
eu: %s: taldea `%s' NIS talde bat da.

en: %s: invalid base directory `%s'
eu: %s: oinarrizko '%s' direktorio baliogabea

en: %s: invalid comment `%s'
eu: %s: `%s' iruzkin baliogabea

en: %s: invalid date `%s'
eu: %s: `%s' data baliogabea

en: %s: invalid field `%s'
eu: %s: `%s' eremu baliogabea

en: %s: invalid group %s
eu: %s: %s talde baliogabea

en: %s: invalid home directory `%s'
eu: %s: `%s' etxe-direktorio baliogabea

en: %s: invalid home phone: "%s"
eu: %s: etxeko tlf baliogabea:"%s"

en: %s: invalid name: "%s"
eu: %s: izen baliogabea: "%s"

en: %s: invalid numeric argument `%s'
eu: %s:baliogabeko zenbakizko '%s' argumentoa

en: %s: invalid room number: "%s"
eu: %s: gela zenbaki baliogabea:"%s"

en: %s: invalid shell `%s'
eu: %s: '%s' shell baliogabea

en: %s: invalid user name '%s'
eu: %s: '%s' erabiltzaile-izen baliogabea

en: %s: invalid work phone: "%s"
eu: %s: laneko tlf baliogabea:"%s"

en: %s: line %d: can't create GID
eu: %s: %d lerroa: ezin da GID-a sortu

en: %s: line %d: can't create UID
eu: %s: %d lerroa: ezin da UID-a sortu

en: %s: line %d: can't update entry
eu: %s: %d lerroa: ezin da sarrera eguneratu

en: %s: line %d: can't update password
eu: %s: %d lerroa: ezin da pasahitza eguneratu

en: %s: line %d: cannot find user %s
eu: %s: %d lerroa: ezin da %s erabiltzailea aurkitu

en: %s: line %d: cannot update password entry
eu: %s: %d. lerroa: ezin da pasahitzaren sarerra eguneratu

en: %s: line %d: chown failed
eu: %s: %d lerroa: chown-ek huts egin du

en: %s: line %d: invalid line
eu: %s: %d lerroa: lerro baliogabea

en: %s: line %d: line too long
eu: %s: %d. lerroa: lerro luzegia

en: %s: line %d: missing new password
eu: %s: %d. lerroa: pasahitz berria falta da

en: %s: line %d: mkdir failed
eu: %s: %d lerroa: mkdir-ek huts egin du

en: %s: line %d: unknown user %s
eu: %s: %d. lerroa: %s erabitzaile ezezaguna

en: %s: must be run from a terminal
eu: %s: terminal batetik exekutatu behar da

en: %s: name %s is not unique
eu: %s: %s izena ez da bakarra

en: %s: no changes
eu: %s: aldaketarik gabe

en: %s: no flags given
eu: %s: ez da banderarik eman

en: %s: not removing directory %s (would remove home of user %s)
eu: %s: ez da %s direktorioa ezabatuko (%s(r)en etxea ezabatuko luke)

en: %s: out of memory
eu: %s: memoriarik ez

en: %s: out of memory in update_group
eu: %s: memoriarik ez 'update_group'en

en: %s: out of memory in update_gshadow
eu: %s: memoriarik ez 'update_gshadow'-en

en: %s: pam_start: error %d
eu: %s: pam_start: %d errorea

en: %s: rename: %s
eu: %s: berrizendatu: %s

en: %s: repository %s not supported
eu: %s: %s biltegia ez da onartzen

en: %s: shadow group passwords required for -A
eu: %s: -A erabiltzeko itzalpeko talde-pasahitza eskatzen da

en: %s: shadow passwords required for -e
eu: %s: -e itzalpeko pasahitza eskatzen du

en: %s: shadow passwords required for -e and -f
eu: %s:  -e eta -f aukerek itzalpeko pasahitzak eskatzen dute

en: %s: shadow passwords required for -f
eu: %s: -f itzalpeko pasahitza eskatzen du

en: %s: the files have been updated
eu: %s: fitxategiak eguneratu dira

en: %s: too many groups specified (max %d).
eu: %s: talde gehiegi zehaztu dira (geh. %d).

en: %s: uid %lu is not unique
eu: %s:  %lu ez da uid bakarra

en: %s: unable to lock group file
eu: %s: ezin da talde-fitxategia blokeatu

en: %s: unable to lock password file
eu: %s: ezin da pasahitz-fitxategia blokeatu

en: %s: unable to lock shadow group file
eu: %s: ezin da itzalpeko talde-fitxategia blokeatu

en: %s: unable to open group file
eu: %s: ezin da talde-fitxategia ireki

en: %s: unable to open password file
eu: %s: ezin da pasahitz-fitxategia ireki

en: %s: unable to open shadow group file
eu: %s: ezin da itzalpeko talde-fitxategia ireki

en: %s: unknown GID %s
eu: %s: %s GID ezezaguna

en: %s: unknown group %s
eu: %s: %s talde ezezaguna

en: %s: unknown member %s
eu: %s: %s kide ezezaguna

en: %s: unknown user
eu: %s: erabiltzaile ezezaguna

en: %s: unknown user %s
eu: %s: %s erabiltzaile ezezaguna

en: %s: user %s does not exist
eu: %s: %s erabiltzailea ez da existitzen

en: %s: user %s exists
eu: %s: %s erabiltzailea badago dagoeneko

en: %s: user %s is a NIS user
eu: %s:  %s erabiltzailea NIS erabiltzaile bat da

en: %s: user %s is currently logged in
eu: %s: une honetan %s erabiltzaileak saioan sartuta dago

en: %s: warning: %s not owned by %s
eu: %s: abisua: %s ez dago %s(r)en jabegoan

en: %s: warning: CREATE_HOME not supported, please use -m instead.
eu: %s: abisua: CREATE_HOME ez da onartzen, erabili '-m' aukera.

en: %s: warning: can't remove
eu: %s: abisua: ezin da ezabatu

en: (Enter your own password.)
eu: (sartu zure pasahitza.)

en: **Never logged in**
eu: **Inoiz ez du saiorik hasi**

en: Access to su to that account DENIED.
eu: kontu honentzako 'su' sarbidea UKATUTA.

en: Account Expiration Date (YYYY-MM-DD)
eu: Kontuaren iraungitze data (UUUU-HH-EE)

en: Account expires						:
eu: Kontua iraungitzeko data					:

en: Adding user %s to group %s
eu: %s erabiltzailea %s taldean gehitzen

en: Bad password: %s.
eu: Pasahitz okerra: %s.

en: Can't change root directory to "%s"
eu: Ezin da erro direktorioa  "%s"-ra aldatu.

en: Can't create mail spool for user %s.
eu: Ezin da %s erabiltzailearen posta ilara sortu.

en: Cannot change ID to root.
eu: Ezin izan da IDa root-era aldatu.

en: Cannot commit password file changes.
eu: Ezin izan da pasahitzen fitxategiko aldaketak bidali.

en: Cannot execute %s
eu: Ezin izan da %s exekutatu

en: Cannot lock the password file; try again later.
eu: Ezin izan da pasahitzen fitxategia blokeatu; saiatu geroago.

en: Cannot open the password file.
eu: Ezin izan da pasahitzen fitxategia ireki.

en: Cannot unlock the password file.
eu: Ezin izan da pasahitzen fitxategia desblokeatu.

en: Changing password for %s
eu: %s(r)en pasahitza aldatzen

en: Changing the aging information for %s
eu: %s(r)en data-informazioa aldatzen

en: Changing the login shell for %s
eu: %s(r)en saio-hasierko shell-a aldatzen

en: Changing the password for group %s
eu: %s taldearen pasahitza aldatzen

en: Changing the user information for %s
eu: %s(r)en erabiltzaile informazioa aldatzen

en: Could not allocate space for config info.
eu: Ezin izan da lekua esleitu, konfigurazioaren informaziorako.

en: Couldn't lock file
eu: Ezin da fitxategia blokeatu

en: Couldn't make backup
eu: Ezin izan da babeskopiarik egin

en: Enter the new password (minimum of %d, maximum of %d characters)
    Please use a combination of upper and lower case letters and numbers.
eu: Sartu pasahitz berria (gutxienez %d eta gehienez %d karaktere)
    Erabili maiuskulen, minuskulen eta zenbakien arteko konbinazioa.

en: Enter the new value, or press ENTER for the default
eu: Idatzi balio berria, edo sakatu 'Sartu' tekla lehentsirako

en: Entering System Maintenance Mode
eu: Sistemaren mantentze-lanetako moduan sartzen

en: Environment overflow
eu: Inguruneak gainezka egin du

en: Error updating the password entry.
eu: Errorea pasahitzen sarrera eguneratzean.

en: Full Name
eu: Izen osoa

en: Home Phone
eu: Etxeko telefonoa

en: Incorrect password for `%s'
eu: `%s'(r)en pasahitz okerra

en: Invalid login time
eu: Baliogabeko saio-hasieraren denbora

en: Invalid root directory "%s"
eu: Baliogabeko erro direktorioa "%s"

en: Last Password Change (YYYY-MM-DD)
eu: Azken pasahitz-aldaketa (UUUU-HH-EE)

en: Last login: %.19s on %s
eu: Azken saio-hasiera: %.19s  %s(e)n

en: Last login: %s on %s
eu: Azken saio-hasiera: %s %s(e)n

en: Last password change					:
eu: Azken pasahitz-aldaketa					:

en: Login       Failures Maximum Latest                   On
eu: Saio-hasiera    Hutsegiteak Gehienezkoa Azkena     Aktiboa

en: Login Shell
eu: Saio-hasierako shell-a

en: Login incorrect
eu: Izen okerra

en: Maximum Password Age
eu: Pasahitzaren gehienezko iraupena

en: Maximum number of days between password change		: %ld
eu: Gehienezko egunak, pasahitza aldatzeko		: %ld

en: Minimum Password Age
eu: Pasahitzaren gutxiengo iraupena

en: Minimum number of days between password change		: %ld
eu: Gutxiengo egunak, pasahitza aldatzeko		: %ld

en: New Password:
eu: Pasahitz berria:

en: New password:
eu: Pasahitz berria:

en: No directory, logging in with HOME=/
eu: Direktoriorik ez dago, HOME=/ erabiliz saioa hasiko da

en: No group named "mail" exists, creating mail spool with mode 0600.
eu: Ez dago "mail" izeneko talderik, posta ilara sortzen (0600 moduan)

en: No mail.
eu: Mezurik ez.

en: No password entry for 'root'
eu: Ez dago 'root'-en pasahitzik

en: No password file
eu: Ez dago pasahitz-fitxategirik

en: No shell
eu: Ez dago shell-a

en: Number of days of warning before password expires	: %ld
eu: Abisuen egun kopurua, pasahitza iraungi aurretik	: %ld

en: Old password:
eu: Pasahitz zaharra:

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Password Expiration Warning
eu: Pasahitza iraungitzearen abisua

en: Password Inactive
eu: Pasahitza ez-aktiboa

en: Password authentication bypassed.
eu: Pasahitz autentifikazioa saltatuta.

en: Password changed.
eu: Pasahitza aldatuta.

en: Password expires					:
eu: Pasahitza iraungitzeko data					:

en: Password inactive					:
eu: Pasahitza ez-aktiboa jarriko da					:

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Please enter your OWN password as authentication.
eu: Sartu zure pasahitz PROPIOA autentifikazio gisa

en: Re-enter new password:
eu: Berretsi pasahitz berria:

en: Removing user %s from group %s
eu: %s erabiltzailea %s taldetik kentzen

en: Room Number
eu: Gela zenbakia

en: Sorry, the password for %s cannot be changed yet.
eu: Barkatu; %s(r)en pasahitzak ezin dira aldatu oraindik.

en: Sorry.
eu: Barkatu.

en: Sorry.
eu: Barkatu.

en: The password for %s cannot be changed.
eu: %s(r)en pasahitzak ezin dira aldatu.

en: The password for %s is unchanged.
eu: %s(r)en pasahitza aldatu gabe dago.

en: They don't match; try again
eu: Ez dira berdinak, saiatu berriro

en: They don't match; try again.
eu: Ez dira berdinak, saiatu berriro.

en: Too many logins.
eu: Gehiegizko saio-hasierak.

en: Try again.
eu: Saiatu berriro.

en: Unable to cd to "%s"
eu: Ezin da "%s"-ra aldatu

en: Unable to change tty %s
eu: Ezin da %s tty aldatu

en: Unknown User: %s
eu: Erabiltzaile ezezaguna: %s

en: Unknown id: %s
eu: ID ezezaguna: %s

en: Usage:
    `vipw' edits /etc/passwd        `vipw -s' edits /etc/shadow
    `vigr' edits /etc/group         `vigr -s' edits /etc/gshadow
eu: Erabilera:
    `vipw' -k /etc/passwd editatzen du        `vipw -s'-k /etc/shadow editatzen du
    `vigr' -k /etc/group editatzen du         `vigr -s' -k /etc/gshadow editatzen du

en: Usage: %s	[-u uid [-o]] [-g group] [[-G group,...] [-a]]
eu: Erabilera: %s	[-u uid [-o]] [-g taldea] [-G taldea,...]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph]
    	[-h home_ph] [-o other] [user]
eu: Erabilera: %s [-f izen_osoa] [-r gela_zenb] [-w lan_tlf]
    	[-h etxe_tlf] [-o bestelakoa] [erabiltzaile-izena]

en: Usage: %s [-f full_name] [-r room_no] [-w work_ph] [-h home_ph]
eu: Erabilera: %s [-f izen_osoa] [-r gela_zb] [-w lan_tlf] [-h etxe_tlf]

en: Usage: %s [-f|-s] [name]
eu: Erabilera: %s [-f|-s] [izena]

en: Usage: %s [-p] [name]
eu: Erabilera: %s [-p] [izena]

en: Usage: %s [-q] [-r] [-s] [passwd [shadow]]
eu: Erabilera: %s [-q] [-r] [-s] [pasahitza [itzalpekoa]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group [gshadow]]
eu: Erabilera: %s [-r] [-s] [taldea [gshadow]]

en: Usage: %s [-r] [-s] [group]
eu: Erabilera: %s [-r] [-s] [taldea]

en: Usage: %s [-r] name
eu: Erabilera: %s [-r] izena

en: Usage: %s [-r|-R] group
eu: Erabilera: %s [-r|-R] taldea

en: Usage: %s [-s shell] [name]
eu: Erabilera: %s [-s shell] [izena]

en: Usage: %s [input]
eu: Erabilera: %s [sarrera]

en: Usage: chpasswd [options]
    
    Options:
      -e, --encrypted	supplied passwords are encrypted
      -h, --help		display this help message and exit
      -m, --md5		use MD5 encryption instead DES when the supplied
    			passwords are not encrypted
eu: Erabilera: chpasswd [aukerak]
    
    Aukerak:
      -e, .- encrypted	emandako pasahitzak enkripatzen dira
      -h, --help		laguntzako mezu hau erakustsi eta irten egiten da
      -m, --md5		erabili MD5 enkriptatze mota (DES-en ordez), 
    			pasahitzak enkriptatuta ez daudenean

en: Usage: expiry {-f|-c}
eu: Erabilera: expiry {-f|-c}

en: Usage: faillog [options]
    
    Options:
      -a, --all			display faillog records for all users
      -h, --help			display this help message and exit
      -l, --lock-time SEC		after failed login lock accout to SEC seconds
      -m, --maximum MAX		set maximum failed login counters to MAX
      -r, --reset			reset the counters of login failures
      -t, --time DAYS		display faillog records more recent than DAYS
      -u, --user LOGIN		display faillog record or maintains failure counters
    				and limits (if used with -r, -m or -l options) only
    				for user with LOGIN
eu: Erabilea: faillog [aukerak]
    
    Aukerak:
      -a, --all			erabiltzaile guztien faillog-en erregistroak bistaratzen ditu
      -h, --help			laguntzako mezu hau bistaratu eta irten egiten da
      -l, --lock-time SEG		saio-hasieran hutsegin ondoren kontua zenbat segundotan blokeatuta egongo den
      -m, --maximum GEH		saio-hasierako GEHiengo hutsegite kopurua ezartzeko
      -r, --reset			saio-hasierako hutsegiteen kontatzailea 
    				berrezartzeko
      -t, --time EGUNAK		EGUNAK baino berriagoak diren faillog-en erregistroak bistaratzeko
      -u, --user SAIOA		faillog-en erregistroak bistaratzeko edo 
    				hutsegiteen kontatzailea eta ERABILTZAILEA
    				izeneko erabiltzailearen(-r, -m edo -l aukerekin 
    				erabiltzen bada) mantentzeko.

en: Usage: groupdel group
eu: Erabilera: groupdel taldea

en: Usage: groupmod [-g gid [-o]] [-n name] group
eu: Erabilera: groupmod [-g gid [-o]] [-n izena] taldea

en: Usage: id
eu: Erabilera: id

en: Usage: id [-a]
eu: Erabilera: id [-a]

en: Usage: lastlog [options]
    
    Options:
      -u, --user LOGIN	print lastlog record for user with specified LOGIN
      -h, --help		display this help message and exit
      -t, --time DAYS	print only lastlog records more recent than DAYS
eu: Erabilera: lastlog [aukerak]
    
    Aukerak:
      -u, --user IZENA	IZENA duen erabiltzailearen lastlog erregistroa 
    				bistaratzen du
      -h, --help		laguntzako mezu hau bistaratu eta irten egiten da
      -t, --time EGUNAK	EGUNAK baino berriagoak diren erregistroak 
    				bakarrik bistaratzen ditu

en: Usage: newgrp [-] [group]
eu: Erabilera: newgrp [-] [taldea]

en: Usage: sg group [[-c] command]
eu: Erabilera: sg taldea [[-c] komandoa]

en: Username                Port     Latest
eu: Erabiltzaile-izena           Ataka          Azkena

en: Username         Port     From             Latest
eu: Erabiltzaile-izena        Ataka      Nondik           Azkena

en: Warning: login re-enabled after temporary lockout.
eu: Abisua: saio-hasiera berriru gaitu egingo da aldi bateko blokeoaren ondoren.

en: Warning: too many groups
eu: Abisua: talde gehiegi

en: Warning: unknown group %s
eu: Abisua: %s talde ezezaguna

en: Who are you?
eu: Zer moduz zaude?

en: Work Phone
eu: Laneko telefonoa

en: You are not authorized to su %s
eu: Ez duzu 'su %s' exekutatzeko baimenik

en: You have mail.
eu: Mezua duzu.

en: You have new mail.
eu: Mezu berria duzu.

en: You may not change $%s
eu: Ez zenuke $%s aldatu beharko

en: You may not change the shell for %s.
eu: Ez zenuke %s(r)en shell-a aldatu behar.

en: Your login has expired.
eu: Erabiltzaile-izena iraungi egin da.

en: Your password has expired.
eu: Pasahitza iraungi egin da.

en: Your password is inactive.
eu: Pasahitza ez-aktibo dago.

en: Your password will expire in %ld days.
eu: Pasahitza %ld egun barru iraungi egingo da.

en: Your password will expire today.
eu: Pasahitza gaur iraungi egingo da.

en: Your password will expire tomorrow.
eu: Pasahitza bihar iraungi egingo da.

en: [-f inactive] [-e expire]
eu: [-f ez-aktiboa] [-e iraungitu]

en: [-p passwd] [-L|-U] name
eu: [-p pasahitza] [-L|-U] izena

en: configuration error - unknown item '%s' (notify administrator)
eu: konfigurazio errorea - %s item ezezaguna (eman honen  berri administratzaileari)

en: delete administrative member `%s'?
eu: `%s' kide administratzailea kendu?

en: delete line `%s'?
eu: %s lerroa ezabatu?

en: delete member `%s'?
eu: `%s' kidea ezabatu?

en: duplicate group entry
eu: bikoiztu taldearen sarrera

en: duplicate password entry
eu: bikoiztutako pasahitz sarrera

en: duplicate shadow group entry
eu: bikoiztutako itzalpeko taldearen sarrera

en: duplicate shadow password entry
eu: bikoiztutako itzalpeko pasahitz-fitxategiko sarrera

en: failed to change mailbox owner
eu: huts egin du postontzia jabez aldatzean

en: failed to rename mailbox
eu: huts egin du postontzia izenez aldatzean

en: group %s: no user %s
eu: %s taldea: %s erabiltzailea ez dago

en: invalid group file entry
eu: baliogabeko talde-fitxategiko sarrera

en: invalid group name `%s'
eu: `%s' baliogabeko talde-izena

en: invalid password file entry
eu: Baliogabeko pasahitzen fitxategiko sarrera

en: invalid shadow group file entry
eu: Baliogabeko itzalpeko talde-fitxategiko sarrera

en: invalid shadow password file entry
eu: baliogabeko itzalpeko pasahitz-fitxategiko sarrera

en: invalid user name '%s'
eu: %s erabiltzaile-izen baliogabea

en: malloc(%d) failed
eu: malloc(%d) huts egin du

en: never
eu: Inoiz ere ez

en: no matching group file entry
eu: ez dago bat datorren sarrerarik talde-fitxategian

en: no matching password file entry
eu: ez dago bat datorren sarrerarik pasahitz-fitxategian

en: passwd: pam_start() failed, error %d
eu: passwd: pam_start() huts egin du, errorea: %d

en: passwd: password updated successfully
eu: passwd: pasahitza ongi eguneratu da

en: shadow group %s: no administrative user %s
eu: %s itzalpeko taldea: ez dago %s erabiltzaile administratzailea

en: shadow group %s: no user %s
eu: %s itzalpeko taldea: %s erabiltzailea ez dago

en: too many groups
eu: talde gehiegi

en: unknown GID: %lu
eu: GID ezezaguna: %lu

en: unknown group: %s
eu: talde ezezaguna: %s

en: user %s: directory %s does not exist
eu: %s erabiltzailea: %s direktorioa ez da existitzen

en: user %s: last password change in the future
eu: %s erabiltzailea: pasahitza etorkizunean aldatu zen azken aldiz

en: user %s: no group %u
eu: %s erabiltzailea: ez da %u taldea

en: user %s: program %s does not exist
eu: %s erabiltzailea: %s programa ez da existitzen
